Browse By

Zegarki Atlantic to symbol ponadczasowości. Co do zaoferowania ma kultowy producent?


Zegarki Atlantic stanowią symbol zegarmistrzowskich tradycji. Każdy produkt został wykonany z najwyższej jakości materiałów, a mechanizm dopracowany przez specjalistów z branży. To zegarki ekskluzywne, które wyróżniają się na rynku elegancją i powściągliwością stylistyczną. Sam producent reklamuje je jako najlepszy wybór dla osób niebojących się wyzwań i uparcie dążących do jasno określonego celu. Założyciel manufaktury uznawany jest za jednego z ojców szwajcarskiego zegarmistrzostwa.

Zegarki szwajcarskie – urządzenia, które Cię nie zawiodą

Od dekad zegarki wyprodukowane w Szwajcarii cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników luksusu i koneserów sztuki zegarmistrzowskiej. Zegarki męskie niezmiennie kojarzone są z prestiżem. Stanowią nie tylko uniwersalne akcesorium, ale również ponadczasowy czasomierz. To także unikalny gadżet, a dla niektórych cenny przedmiot kolekcjonerski. Nie bez powodu szwajcarskie zegarki określa się mianem niezawodnych i niezastąpionych. Produkowane są zgodnie z opracowaną przez laty techniką, a producenci opierają się wyłącznie na najwyższej jakości surowcach. Ponadto oprócz obudowy i estetyki, główny nacisk położony jest na mechanizm. Ten opracowywany jest przez każdego producenta od pokoleń, doskonalony, aby dostosować go do zmieniających się czasów. W efekcie powstaje produkt najwyższej jakości o światowej renomie.

Wśród najznamienitszych producentów wyróżnia się markę Atlantic, której tradycja sięga lat 80. XIX wieku. Kultowa marka wypracowała wiele nowatorskich rozwiązań, które obecnie uznaje się za standard w branży. Niezaprzeczalnie stanowi symbol szwajcarskiego kunsztu. Manufaktura zyskała na rynku renomę głównie z uwagi na wypuszczenie ponadczasowej kolekcji Worldmaster. Na uwagę zasługują również limitowane edycje, a szczególnie model, który ukazał się na rynku z 125. rocznicę powstania manufaktury.

Atlantic – skarb szwajcarskiego zegarmistrzostwa

Firma Atlantic zajmująca się produkcją prestiżowych zegarków powstała jeszcze w XIX wieku. Jej początek powiązany jest z niewielką miejscowością położoną niedaleko szwajcarskiego Grenchen. Za jej powstanie odpowiada Eduard Kummer, ikona i jeden z największych praktyków szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Mistrz horologii po latach pracy postanowił założyć w swojej rodzinnej miejscowości własną markę, która będzie produkować jakościowe produkty. Pomimo że sam określał siebie jako tradycjonalistę, wierzył w nowoczesne rozwiązania i rozwój sztuki zegarmistrzowskiej.

Pierwotnie marka nosiła nazwę EKB (Eduard Kummer Bettlach), wówczas zajmowano się produkcją komponentów dla innych marek. Pierwszy zegarek noszący logo Atlantic został wyprodukowany w 1932 roku. Na rynek wprowadzono wówczas jeden z pierwszych wodoodpornych chronografów. W kolejnych latach marka wprowadzała na rynek nowe rozwiązania, a jej pozycja na szwajcarskiej mapie najbardziej prestiżowych fabryk rosła. Warto wspomnieć zwłaszcza o innowacji wprowadzonej w 1960 roku. Wówczas na rynku pojawił się zegarek z systemem „szybkiego przesuwu daty”. Mówi się o nim jako o kamieniu milowym w rozwoju sztuki, który zapewnił marce Atlantic grono wiernych klientów i miłośników na całym świecie.

Atlantic – elegancja i najwyższa jakość 

Marka określa swoje produkty jako niezawodne zegarki przeznaczone dla silnych osobowości. Mają odzwierciedlać uparte dążenie do jasno określonego celu. Eksperci zwracają uwagę, że w przeciwieństwie do innych najpopularniejszych szwajcarskich marek, Atlantic oferuje sporo zegarków w różnym przedziale cenowym. Dzięki temu każdy miłośnik sztuki zegarmistrzowskiej może znaleźć dla siebie produkt godny uwagi. Zegarki te są rozpoznawalne na całym świecie, a ich stonowana elegancja nie rzuca się w oczy. Dzięki temu zegarki te idealnie sprawdzą się na spotkaniach biznesowych i w środowisku korporacyjnym. To również propozycja dla osób ceniących sobie najwyższą jakość bez zbędnej krzykliwości.

Dekady rozwoju firmy sprawiły, że marka wypracowała swoją pozycję jako jedna z najlepszych na szwajcarskim rynku. Atlantic to niezawodny producent, który od lat cieszy się popularnością wśród osób ze świata biznesu i sportu. Warto zainwestować w zegarek tej marki, gdyż można mieć pewność, że każdy element został wykonany z podzespołów najwyższej jakości, a sam mechanizm będzie przez lata funkcjonował bez zarzutu. Zegarki Atlantic przekazuje się z pokolenia na pokolenie, co jest najlepszym dowodem na ich jakość oraz ponadczasowość. Produkty same w sobie są gwarancją niezawodności.