Browse By

Marketing na YouTube – jak zdobywać subskrypcje i wyświetlenia?

Budowanie zaangażowanej społeczności to proces, który wiąże się nie tylko z nakładami czasowymi, ale również wymaga od nas pasji i cierpliwości. By zbudować konto na YouTube, które będzie nie tylko aktywne ale również będzie oferowało ciekawe i angażujące treści warto poznać dwa istotne czynniki jego funkcjonowania, jakim są wyświetlenia i subskrypcje. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, w którym przybliżamy mechanizmy działania tych dwóch funkcjonalności.

Wyświetlenia YouTube

Algorytm YouTube opiera się o wyświetlenia czyli wskaźnik informujący jakie zainteresowanie budzi treść opublikowana na portalu. Treści popularne zdecydowanie częściej pojawiają się w rankingach YT i polecanych treściach, tym samym pozwalając w sposób organiczny docierać do potencjalnych odbiorców, którzy interesują się podobnymi treściami. 

Jeżeli zaczynamy dopiero swoją przygodę z tą platformą ten wskaźnik jest dla nas bardzo ważny, zwłaszcza w pierwszych 72 godzinach bowiem więcej wyświetleń, komentarzy i polubień skutkuje promowaniem filmiku przez YouTube i sprawia, że trafia do jeszcze większej liczby osób, które budują naszą sieć kontaktów. Oczywiście budowanie grupy followersów możemy zacząć od bliskich, jednak gdy chcemy stworzyć profil o dużym zaangażowaniu warto sięgnąć po wsparcie profesjonalnych firm, które pomogą nam w znalezieniu odpowiednich grup odbiorców i szybszego dotarcia do właściwych osób.

Chcesz wiedzieć więcej o wyświetleniach? Sprawdź już dzisiaj i działaj! Wejdź na: https://socialmedia.biz.pl/produkt/wyswietlenia-na-youtube/ i stwórz profil pełen wyświetleń.

Pamiętajmy również o tym, że na wyświetlenia ma wpływ również to w jakich porach wrzucamy nasze treści. Każda bowiem grupa targetowana jest inaczej i najlepiej dopasować godzinę publikacji do preferencji danego odbiorcy. By uniknąć rozczarowania warto w pierwszych miesiącach wykonać kilka testowych publikacji o różnych porach a następnie – w oparciu o kalendarz publikacji – budować systematycznie zaangażowanie wśród grupy docelowej.

Subskrypcje YouTube

To kolejny bardzo ważny element, bez którego nie ma szans na zbudowanie stałego i zaangażowanego grona odbiorców. Mowa tu o „łapce” czyli subskrypcji, która jest równoznaczną ze zgodą na wysyłanie powiadomień do widzów gdy twórca doda nowe treści bądź komentarze. Ich liczba ma również bezpośredni wpływ na rozwój konta bowiem portal YouTube promuje te kanały, które posiadają większą ilość subskrypcji. 

By przyspieszyć rozwój konta poza zaangażowaniem ważne jest również wsparcie firm, które pozwolą nam dotrzeć do odpowiednich odbiorców, którzy poszukują nowych, interesujących treści.

Więcej szczegółów znajdziesz pod linkiem: https://socialmedia.biz.pl/produkt/subskrypcje-na-youtube/ Zapraszamy do lektury!

Ważne w prowadzeniu działań marketingowych jest również to, że o subskrypcje należy dbać cały czas. Warto więc budować zaangażowaną społeczność ale nie bez znaczenia a wręcz kluczowy jest tu kontent. Powinien on być wysokiej jakości, dopracowany w szczegółach i angażujący w treści. Oczywiście możemy zdecydować się na płatne reklamy ale doskonałym pomysłem jest nawiązanie współpracy z wyspecjalizowanymi firmami, które pomogą nam w szybki i wygodny sposób rozwinąć konto.