Browse By

E-gazety – dlaczego są coraz popularniejsze i jakie mają zalety

egazetaŻycie w XXi wieku pod wieloma aspektami jest o wiele prostsze niż życie naszych przodków jeszcze 100 czy 200 lat temu. Obecnie żyjemy w świecie, w którym coraz więcej dziedzin podlega kompleksowej digitalizacji. Jedni są zwolennikami postępu technologicznego, inni nieufnie patrzą w przyszłość. Jedną z dziedzin życia społecznego, która przeszła w ciągu ostatnich lat ogromną metamorfozę jest redakcja, dystrybucja i kupowanie przez konsumentów gazet. Kiedyś, gazety były jedynym źródłem informacji o otaczającym świecie, dzisiaj, w dobie Internetu, informacje dosłownie bombardują nas z każdej strony. Mimo to wciąż istnieje szerokie grono czytelników, którzy nie wyobrażają sobie porannej kawy bez egzemplarza ulubionej gazety czy czasopisma. Jednakże, coraz więcej osób zamiast tradycyjnego papierowego wydania, wybiera e-gazety. Dowiedz się czym są e-gazety i jakie są ich główne zalety. Sprawdź, które tytuły zamówisz online w wygodnej prenumeracie.

Czym są e-gazety?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zwłaszcza wśród starszej części społeczeństwa, e-gazety nie mają nic wspólnego z telegazetą dostępną w telewizorze. E-gazety to tak naprawdę elektroniczne wersje tradycyjnych czasopism, które czyta się na ekranie komputera, smartfona czy tabletu poprzez wbudowaną w urządzenie przeglądarkę. Czytanie e-gazet jest tak samo łatwe i intuicyjne jak tradycyjnych, papierowych wydań. E-gazety można oglądać strona po stronie poprzez proste przewracanie kartek na skutek przesunięcia palcem po ekranie dotykowym urządzenia lub kliknięcia myszką w komputerze albo skokowo, wybierając poszczególne interesujące nas artykuły. Obecnie, większość gazet i czasopism wydawanych w Polsce ma już swoje odpowiedniki w postaci e-gazet. 

Korzyści z prenumeraty e-gazet

Jest wiele korzyści płynących z prenumeraty e-gazet, które potwierdzają regularni czytelnicy. Po pierwsze, zamawiając e-gazety nie musisz martwić się o przechowywanie papierowych gazet i czasopism. E-gazety będą zawsze przy Tobie w wybranym przez Ciebie folderze, na dowolnym urządzeniu przenośnym: laptopie, smartfonie, tablecie czy czytniku e-booków. Dzięki temu zawsze możesz zabrać swoje e-gazety ze sobą w podróż, czy do pracy. Po drugie, e-gazety dzięki swojej nienamacalnej, digitalnej formie nie niszczą się, nie gniotą i nie brudzą, dzięki temu na dłużej zachowują świeżość i w każdym momencie, nawet po kilku latach możemy wrócić do archiwalnych numerów czy poszczególnych artykułów.

Po trzecie, wybierając prenumeratę e-gazet oszczędzasz sporo pieniędzy, ponieważ ze względów ekologicznych, mając na uwadze oszczędność papieru i tuszu, wydawnictwa obniżają cenę e-gazet po to, aby obniżyć wpływ druku tradycyjnych wydań na środowisko. A skoro można mieć więcej za mniej, to po co przepłacać? Jak pokazują badania, e-gazety i czasopisma online to obecnie najlepsza alternatywa dla tradycyjnych papierowych form prasy.

Jeżeli czujesz się już przekonany, że e-gazety to wcale nie jest zło konieczne, ale praktyczny sposób na regularne czytanie ulubionych tytułów czasopism i gazet, koniecznie odwiedź stronę: prenumerata.ruch.com.pl, gdzie zamówisz aktualne i archiwalne numery. 

E-gazety są łatwe w obsłudze, nie niszczą się i dzięki nim zawsze masz dostęp do ulubionego tytułu, niezależnie od tego gdzie akurat jesteś. E-gazetę wyświetlisz bez problemu na ekranie smartfona, w czytniku e- booków czy na tablecie. Zamawiając w prenumeracie oszczędzasz czas i pieniądze! Już nigdy więcej nie będziesz musiał stać w kolejce do kiosku po najświeższy numer ulubionego czasopisma i już nigdy nie zdarzy się tak, że akurat go zabraknie. Co więcej, dzięki prenumeracie e-gazety masz zawsze gwarancję najniższej ceny i doskonałej jakości. Sprawdź koniecznie już dziś!