Browse By

Kultowe auta PRL – poznaj ich historię dzięki wyjątkowej kolekcji

fiat 126Fani motoryzacji, w końcu coś specjalnie dla Was! Jasna sprawa, że nie każdego stać na zakup kultowych aut w skali 1:1, ale kto komu zabroni posiadania największej kolekcji modeli kultowych aut PRL dostępnych teraz z łatwą dostawą w prenumeracie. W kolekcjonowaniu jest coś wyjątkowego, Z niecierpliwością czeka się na kolejny numer z gazety, czy kolejną saszetkę kolekcjonerską. Podczas kolekcjonowania wyrabia się w nas cierpliwość i pożądanie. A jaka satysfakcja w nas nastaje, gdy nasza kolekcja jest już pełna! Poznaj od podszewki Kultowe Auta PRL, które zachwycały i budziły podziw w tamtych latach, a dzisiaj stanowią o wysokim statusie materialnym i wyrafinowanym guście. Sprawdź!

Czym były kultowe auta PRL?

Syrena, Warszawa, Duży Fiat, Mały Fiat… to ikony. Samochody-legendy, które dumnie poruszały się po Polsce w okresie PRL. Oczywiście w swoich czasach były synonimem luksusu i dobrobytu, ponieważ nie każdego było stać na posiadanie własnych czterech kółek. Do innych kultowych już pojazdów tamtych czasów należały także Skoda 120, Trabant 601, Łada 2107, Wartburg 353 czy FSO Polonez.

Do absolutnego szczytu luksusu należały auta zagraniczne, wśród których wymienić można chociażby Ford Pickup 1951, Citroen 2CK czy Porsche 964 Turbo.

Niestety, ze względu na swoją awaryjność kultowe auta PRL coraz rzadziej można spotkać na ulicach polskich miast. Już nawet idealnie odrestaurowany Maluch, czyli Fiat 126p potrafi przyciągnąć wzrok, wzbudzić zachwyt i wycisnąć łezkę z oka. Mimo to, w dalszym ciągu można z bliska podziwiać całą gamę tych wyjątkowych samochodów, dzięki unikatowym seriom kolekcjonerskim właśnie z modelami Kultowych Aut PRL. Sentyment do tamtych czasów gwarantowany!

O kolekcji Kultowe Auta PRL

Seria wydawnicza Kultowe Auta PRL zawiera pełną kolekcję książek z oficjalnymi replikami samochodów. W serii znalazły się głównie klasyki, w tym kultowe auta PRL, ale również nieco nowocześniejsze modele. Skala każdego z samochodów to około 1:60.

Modele kultowych aut PRL zostały wykonane niezwykle starannie z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a całość jest metalowa i ma swoją odpowiednią wagę. Dzięki unikatowej serii książek z modelami aut poznasz najsłynniejsze marki aut, które na przestrzeni lat wywarły największy wpływ na przemysł motoryzacyjny i całe pokolenia wielbicieli czterech kółek! Użytkowe, wielozadaniowe, sedany, SUVy, sportowe… Każdy segment ma swoją legendę. Odnajdziesz ją właśnie w tej kolekcji.

Każda książka z serii oprawiona jest w elegancką, twardą oprawę, a grzbiety książek ustawione na półce obok siebie tworzą jedną spójną całość ukazując po złożeniu grafikę jednego z kultowych aut PRL. Książki są bogato ilustrowane: zawierają piękne zdjęcia i infografiki, które odpowiadają poszczególnym modelom i ich projektom. Dzięki serii książek Kultowe Auta PRL z łatwością powrócisz do dawnych czasów i powspominasz niejedną rodzinną wycieczkę Fiatem 125p czy Syreną.

Jeśli zainteresował Cię temat kolekcjonowania i chciałbyś zacząć zbierać Kultowe Auta PRL lub inne wyjątkowe serie pojazdów, koniecznie zajrzyj na stronę: kiosk.ruch.com.pl. Znajdziesz tam wiele interesujących serii kolekcjonerskich z samochodami, w tym właśnie tą o Kultowych Autach PRL, które przez lata podbijały serca Polaków i są uwielbiane przez wielu do dziś. Wyjątkowa seria składająca się z 5 tomów szybko przypadnie Tobie do gustu i z niecierpliwością będziesz czekał na kolejne tomy z serii. Zamów już teraz wygodnie na stronie internetowej Kiosku Ruchu!