Browse By

Listwy przysufitowe – które wybrać, aby nasze wnętrza prezentowały się jeszcze piękniej?

Listwy przysufitowe oraz przypodłogowe są niezwykle ważnym elementem wykończeniowym każdego wnętrza. Kluczową rolą, którą pełnią, jest zakrywanie nieestetycznych łączeń szczeliny dylatacyjnej przy podłodze oraz wszelkich nierówność na granicy dwóch powierzchni i kolorów w przypadku łączenia ściany z sufitem. Warto również pamiętać, że listwy przysufitowe mają niebagatelne znaczenie dla wyglądu i stylu wnętrz, są bowiem bardziej dekoracyjne i widoczne niż te przypodłogowe.

Dlatego w dzisiejszym wpisie skupimy się wyłącznie na nich. Jeśli mają stworzyć we wnętrzach odpowiednią atmosferę i zależy nam przy tym na osiągnięciu spójności oraz harmonii, musimy odpowiednio je wybrać, nie wystarczy bowiem zdecydować się na pierwsze lepsze modele, które zobaczymy w sklepie stacjonarnym lub internetowym na wyprzedaży. Zatem listwy przysufitowe – które wybrać? Jakie funkcje będą spełniały we wnętrzach naszego domu lub mieszkania? Jaki mamy wybór na rynku?

Dlaczego warto zdecydować się na listwy przysufitowe?

Co prawda wspomnieliśmy wcześniej o tym, jakie funkcje we wnętrzach będą spełniały listwy przysufitowe, warto jednak rozwinąć ten temat, ponieważ w Polsce nie jesteśmy aż tak bardzo do nich przyzwyczajeni. Przy wykańczaniu przestrzeni domu lub mieszkania często o nich zapominamy, a szkoda, ponieważ gdy zostaną odpowiednio dobrane, stworzą we wnętrzach niepowtarzalny, bardziej spójny i stylowy efekt. Ich głównym zadaniem jest bowiem ukrycie nieestetycznego łączenia ścian z sufitem, które często jest nierówne. Bardzo ciężko jest też idealnie wykonać łączenie białego koloru sufitu z kolorem, na który zdecydowaliśmy się pomalować ściany. Dzięki listwom przysufitowym nie będziemy już musieli się martwić o takie szczegóły.

Listwy przysufitowe – które wybrać do swojego domu?

W sklepach z artykułami wykończeniowymi do domu lub mieszkania możemy znaleźć listwy przysufitowe wykonane przykładowo ze styropianu. Są one stosunkowo trwałe, a do tego tanie, co sprawia, że są chętnie wybierane. Mogą być zupełnie gładkie lub też w delikatne wzory. Ze styropianu wykonuje się też listwy dekoracyjne, które są bardziej ozdobne i idealnie będą nadawały się do wnętrz wykonanych w stylu klasycznym oraz eklektycznym. Duży wybór listew dekoracyjnych z pewnością znajdziemy w sklepie Melagu, który w swojej ofercie ma bardzo porządne i sprawdzone produkty.

Listwy gzymsowe i listwy dekoracyjne do Twojego domu

Kolejnym rozwiązaniem, na które możemy się zdecydować, jeśli chcemy zamaskować nieestetyczne łączenie między sufitem a ścianami będą listwy gzymsowe. Jak sama nazwa wskazuje, wytwarzane są z gzymsu, który gwarantuje im wyjątkową trwałość i solidność wykonania. Ich cena jest nieco wyższa od tych ze styropianu, warto jednak mieć na uwadze to, że posłużą nam na dużo dłużej. Na rynku do wyboru mamy listwy gzymsowe gładkie, a także dekoracyjne – wybór będzie zależał od tego, czy zależy nam na prostych i minimalistycznych wnętrzach, czy też bardziej ozdobnych i eleganckich. Zarówno listwy gzymsowe, jak i listwy dekoracyjne znajdziemy w asortymencie sklepu Melagu.