Browse By

Drukarnia internetowa – co to jest i czy warto z niej korzystać?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi posiada swoje drukarki w domu. W wielu przypadkach nie spełniają jednak one pokładanych w nich nadziei. Z pomocą przychodzi drukarnia online, czyli nowe rozwiązanie, które pozwala drukować wysokiej jakości obrazy bez wychodzenia z domu. Co to jest i czy warto z niej skorzystać?

1. Co to jest druk cyfrowy?
2. Drukarnia online – jak ją wybrać?
3. Zalety drukarni online

Co to jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy to technologia, która polega na naświetlaniu wałka, który jest połączony z tonerem. Następnie, za jego pośrednictwem jest przenoszony obraz na nośnik, którym zazwyczaj jest papier, ale może to być także folia monomeryczna, satyna, a także cienkie PCV. Bardzo ważne jest także, aby nośnik był materiałem giętkim i elastycznym, gdyż pracować na nim będzie wałek.

Druk online ma dużą zaletą w postaci szybkiego procesu realizacji zleconych prac, a samo drukowanie może być zatrzymywane i wznawiane wielokrotnie. Taka technologia świetnie sprawdza się przy wydruku materiałów o niewielkich formatach jak na przykład naklejki reklamowe. Ponadto nie drukuje się zazwyczaj formatów większych niż A2 +, a także na materiałach o większej grubości niż pół milimetra.

Drukarnia online – jak ją wybrać?

Chcąc wybrać drukarnię online, przeważnie patrzymy na ceny oraz jakość. Nic w tym dziwnego, taka natura ludzi, że rzadko zwracamy uwagę na inne aspekty, a to jest jednak błąd. Drukarnie internetowe mają wiele atutów. Ich otwarcie nie wymaga wielkiej powierzchni w centrum miasta, czy nawet fizycznej siedziby. Dzięki temu możliwe jest znaczne zminimalizowanie kosztów związanych z prowadzeniem takiej działalności.

Decydując się na drukarnię online, należy przede wszystkim sprawdzić legalność jej działania. W tym celu posłużyć może, chociażby NIP firmy. Drugą ważną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest portfolio. Każda drukarnia posiada przynajmniej kilka prac, które zrealizowała i prezentuje swoim klientom.

Zakres usług jest istotny z punktu widzenia klienta, który chce wejść w dłuższą i szerszą współpracę. Większość drukarni online oferuje:

 • druk wizytówek
 • druk naklejek
 • druk etykiet
 • ulotki i plakaty reklamowe
 • siatki mesh
 • stojaki prezentacyjne
 • pocztówki
 • gazetki reklamowe
 • billboardy
 • banery
 • torby różnego rodzaju

Oczywiście niezwykle istotny jest także termin realizacji zleceń i otwartość na przyjmowanie tych z rodzaju pilnych. To jeden z większych atutów, gdyż klienci niekiedy potrzebują materiały „na wczoraj”.

Zalety drukarni online

Drukarnia online ma wiele zalet, zarówno z punktu widzenia właściciela, jak i klienta. Przede wszystkim otwarcie drukarni online nie wymaga fizycznej siedziby w centrum wielkiego miasta, aby mogli z niej skorzystać kontrahenci. Wystarczy dobra reklama w internecie, a klienci sami zaczną zlecać prace.

Drukarnia online ma także inne zalety. Posiada ona bowiem szeroką ofertę i wiele materiałów drukowanych. Ich wysoką jakość gwarantuje najnowocześniejszy sprzęt, który składa się z profesjonalnych maszyn drukarskich. W ten sposób firmy są w stanie sprostać wymaganiom wszystkich klientów. Nieważne czy zlecenie składa się z kilku tysięcy egzemplarzy naklejek, czy kilkuset materiałów reklamowych, realizacja zamówienia zawsze przebiega szybko i bezproblemowo.

Co istotne, szybki termin realizacji nie wpływa na pogorszenie się jakości wydruku. Poza tym dla klientów dużym udogodnieniem jest to, że wydrukowane materiały dostarczane są przez kuriera pod drzwi jego domu. Oznacza to, że może on skorzystać z usług drukarni online, która znajduje się na drugim końcu miasta, czy kraju.