Browse By

Wygląd w biznesie ma znaczenie, czyli w czym może Ci pomóc centrum trygologiczne?

Każdy z nas próbuje lub przynajmniej chce dbać o swoje szeroko pojęte zdrowie. Z jakimkolwiek problemem czy chorobą udajemy się do lekarza rodzinnego, szukamy profesjonalnej pomocy u specjalistów z zakresu kardiologii, pulmunologii czy reumatologii. Odwiedzamy rehabilitantów i masażystów, korzystamy z usług dietetyka chcąc zdrowo się odżywiać, zdarza nam się biegać czy chodzić na siłownię lub basen. Bardzo często korzystamy również z usług fryzjera czy kosmetyczki, a w razie problemów ze stopami udajemy się do podologa. Dlaczego więc w takim samym stopniu nie dbamy o swoje włosy?

Fryzjer a trycholog – jaka jest różnica?

Zdarza się, że ludzie nie rozpoznają zawodu trychologa, jest to jednak bardzo ważny specjalista, którego dobrze jest znać. Trycholog nie jest lekarzem, ale posiada profesjonalną wiedzę i umiejętności z zakresu skóry głowy oraz włosów, a co najważniejsze doświadczenie, aby pomagać ludziom i leczyć ich dolegliwości dobierając odpowiednie leczenie i pielęgnację, czy wykonując różne zabiegi medyczne.

Trycholog (Kraków, Warszawa, Gdańsk – w tych miastach jest najwięcej specjalistów) zajmuje się więc skórą głowy i włosami, przez co często jest też mylony z fryzjerem, różnica jest jednak zasadnicza. Fryzjer zajmuje się wyglądem i estetyką włosów – obcina je, stylizuje, farbuje oraz czesze zgodnie z życzeniem klienta, własną wiedzą oraz ogólnie przyjętymi normami czy najnowszymi trendami. Czym więc zajmuje się centrum trychologiczne?

Badania włosa i dużo, dużo więcej

W głównym obszarze problemów, jakimi zajmuje się trycholog (Kraków, Warszawa, Gdańsk – w tych miastach jest najwięcej profesjonalnych ośrodków) znajdują się choroby i zaburzenia związane ze zdrowiem skóry głowy i włosów. Należą do nich przede wszystkim łysienie androgenowe czy łysienie plackowate, zahamowanie wzrostu włosów, łupież oraz znaczne ich osłabienie i łamliwość.

Dotyczą one wbrew pozorom nie tylko mężczyzn, ale także w dużym stopniu kobiet. We wszystkich powyższych dolegliwościach, a także zaraz po zaobserwowaniu jakichkolwiek zmian na skórze głowy czy zwiększonego wypadania włosów należy skorzystać z pomocy, jakie oferuje centrum trychologiczne. Trycholog przeprowadza także szczegółowe badania włosa, na które można się umówić nie koniecznie w momencie, gdy wystąpią już pierwsze objawy jakiegoś schorzenia.

Zdrowe i piękne włosy

Warto od czasu do czasu, a także niezwłocznie po zauważeniu jakichkolwiek nieprawidłowości, skonsultować się ze specjalistą. Mocne, zdrowe i piękne włosy nie są przywilejem, z który można otrzymać od natury w chwili narodzin. Oczywiście, predyspozycje genetyczne mają istotny wpływ na kolor, gęstość czy ogólną kondycję włosów, nie oznacza to jednak, że nie można już nic z nimi zrobić, aby poprawić ich stan. Bardzo ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja oraz szybkie reagowanie, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy. Im szybciej udamy się do specjalisty, tym większa szansa, że leczenie będzie skuteczne. Centrum trychologiczne posiada naprawdę szeroką ofertę, która sprosta oczekiwaniom i potrzebom każdego, kto marzy o zdrowych i pięknych włosach.