Browse By

Finansowanie kursu programowania – zobacz, ile możesz zaoszczędzić

Kurs programowania to wydatek rzędu kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest to jedna z niewielu inwestycji w siebie, która potrafi się zwrócić już po pół roku pracy. Pozostaje jednak pytanie: skąd wziąć taką gotówkę na starcie? Warto w takiej sytuacji skorzystać z dofinansowania do kursu programowania.

Nieważne, czy skończyłeś dopiero szkołę średnią, czy jesteś już po studiach. Dofinansowanie do kursu programowania przysługuje każdemu, kto chce zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe i rozwijać się w branży informatycznej.

Dofinansowanie do kursu programowania

Finansowanie kursu programowania może odbywać się w kilku wariantach. Każdy z nich pozwala zaoszczędzić, co najmniej kilka tysięcy złotych i nie jest obostrzony żadnymi wymaganiami. Jak to wygląda w praktyce?

Środki własne

Pierwszą opcją zapłaty za kurs programowania są środki własne. Korzystając z pożyczki na kształcenie, udzielonej przez akademię programowania, po uzyskaniu certyfikatu można otrzymać nawet 20% zwrotu. W przypadku podjęcia pracy w jednej z firm partnerskich kursanci otrzymują kolejne 18%, czyli kilka tysięcy złotych.

Dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój

Ministerstwo Rozwoju oferuje nieoprocentowaną pożyczkę w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Wsparcie finansowe może pokryć nawet 100% ceny kursu. Po uzyskaniu certyfikatu potwierdzającego nabyte kwalifikacje zawodowe istnieje możliwość umorzenia pożyczki w wysokości 20-25%. We wszelkich formalnościach i wątpliwościach związanych z udzielaniem dofinansowania bardzo często można liczyć na pomoc ze strony mentorów. Z dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój mogą skorzystać osoby pełnoletnie i zamieszkujące na terenie Polski.

Dofinansowanie w ramach Projektu OPEN

Ogólnopolski Program Edukacji Narodowe, w skrócie OPEN to szansa dla młodych ludzi, którzy chcą się kształcić i zdobywać wiedzę na specjalistycznych kursach. Projekt OPEN to pożyczki finansowane ze środków unijnych, które pozwalają na naukę w szkole programowania, a po jej pozytywnym ukończeniu umarzane jest 15% wartości kursu. Spełniając kilka dodatkowych warunków, wartość umorzenia może wzrosnąć aż do 25%. Aby skorzystać z dofinansowania w ramach Projektu OPEN, należy mieć ukończony 18. rok życia i mieszkać na terenie Polski. Z pożyczki mogą skorzystać osoby aktywne zawodowo, jak i te poszukujące pracy.