Browse By

iPhone 12 – czy któryś z nowych modeli będzie wart zakupu?

Apple przyzwyczaiło swoich użytkowników do corocznego wypuszczania nowej generacji swoich sprzętów, zmieniając przy tym lekko ich design i podzespoły, a co za tym idzie, zwiększają moc obliczeniową iPhone’ów oraz innych urządzeń. Choć nadejście pandemii pokrzyżowało szyki amerykańskiej firmie, to nowa seria urządzeń ukaże się w 2020 roku, a wraz z nią iPhone 12, który zostanie wydany w czterech wersjach, różniących się przekątną ekranu i kilkoma dodatkowymi elementami. Czym dokładnie jednak będą się one od siebie odróżniały i który z iPhone’ów 12 będzie wart kupienia? Sprawdź, co wiadomo o iPhonie 12 i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb.

iPhone 12, czyli kolejna generacja smartfonów od Apple’a

iPhone 12 nie będzie pierwszym smartfonem wydanym przez Apple’a w 2020 roku. Tym był iPhone SE wydany na początku 2020 roku jednak zarówno entuzjaści technologii, jak i branżowe media ze zniecierpliwieniem czekają na jesień. To właśnie w tym okresie amerykańska firma wydaje swoje flagowce, czyli kolejne wersje popularnych iPhone’ów. Na wrześniowej konferencji technologicznego giganta zapowiedziano kilka ciekawych sprzętów, jak choćby Apple Watch 6 czy iPad Air 4, jednak nie pojawiła się wzmianka o smartfonach. Choć pierwsze informacje o iPhone 12 pojawiły się jeszcze w 2019 roku, a planowana data premiery to październik tego roku, to jednak dalej nie ujawniono oficjalnej specyfikacji, wyglądu czy ceny.

Nie zmienia to jednak tego, że część rzeczy zdążyła już “wycieknąć”, z kolei niektóre elementy nowego iPhone’a zdradzili sami pracownicy Apple’a. Tak czy inaczej, co nieco wiadomo już o flagowcach od amerykańskiego giganta, a jedną z podstawowych informacji jest to, że iPhone 12 pojawi się w czterech wersjach. Nie jest to czymś nowym dla Apple’a czy innych firm technologicznych, a ostatnio tą drogą zaczął podążać również przemysł gier wideo. Microsoft planuję premierę swojego nowego Xboksa w dwóch wersjach – Xbox Series X i Xbox Series S.

iPhone 12 w czterech wersjach – co o nich wiadomo?

Choć wydawać się to może dziwnym posunięciem, to ostatecznie zarówno konsumenci, jak i producent są zadowoleni. Na pierwszy rzut oka kolejne wersje iPhone’a 12 nie różnią się zanadto od siebie, jednak urządzenia są skierowane do nieco innych użytkowników, co dobrze pokazuje rozmiar ich ekranów i dodatkowe funkcje. Apple jednak postanowiło pójść o krok naprzód w kwestii przygotowania swojego sprzętu – wszystkie iPhone’y 12 będą miały ekrany OLED, a nie tak jak poprzednie modele, LCD. To duża zmiana, która pozwoli na jeszcze lepsze odwzorowanie barw, co będzie szczególnie ważne podczas robienia zdjęć.

Przy okazji ekranów, warto dodać, że według dostępnych informacji tylko iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będą miał częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz. Te wersje również będą miały po trzy tylne aparaty i oprócz obiektywu o ogniskowej 26 mm i matrycy o rozdzielczości 64 Mpix, spodziewać się można modułu ultraszerokokątnego oraz teleobiektywu z sensorem LiDAR.

Pełna lista iPhone’ów 12:

  • iPhone 12 Mini – ekran o przekątnej 5,4 cala
  • iPhone 12 – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro Max – ekran o przekątnej 6,7 cala

Akcesoria i dodatkowe informacje o iPhone 12

Choć nie zostało to jeszcze potwierdzone przez Apple’a to w pudełku z iPhone’em 12 zabraknie najprawdopodobniej ładowarki i słuchawek, jednak samo urządzenie będzie można naładować też bezprzewodowo. Z kolei inteligentne zarządzania mocą ma sprawić, że smartfon Apple’a będzie działał do 30% dłużej niż poprzednie iPhone’y.