Browse By

Cyber Monday – czym jest oraz gdzie szukać dobrych przecen?

Cyber Monday to istne święto internetowych wyprzedaży. W tym roku ze względu na panującą pandemię prawdopodobnie odniesie jeszcze większy sukces niż dotychczas! Sprawdź, gdzie szukać najlepszych okazji!

Cyber Monday – czym jest i skąd się wzięło to święto?

Od lat w Stanach Zjednoczonych istnieje zwyczaj zimowych wyprzedaży, które rozpoczynają się od Black Friday – ostatniego piątku listopada. Sklepy są wtedy dłużej czynne i oferują swój towar czasami nawet za bezcen, wyprzedając zalegające na półkach produkty i starsze kolekcje. W tym roku Black Friday przypada na 27 listopada.

Oczywiście Black Friday nie dotyczy jedynie sklepów stacjonarnych. Wraz z rozwojem zakupów online Amerykanie wpadli na koncept kolejnego wyprzedażowego święta i w 2006 roku wprowadzili również Cyber Monday. Następuje ono w najbliższy poniedziałek po Black Friday, w tym roku będzie to 30 listopada. W tym dniu w większości sklepów internetowych będzie panowało istne wyprzedażowe szaleństwo.

Co najważniejsze, oba święta zakupów świetnie przyjęły się na polskim gruncie. Polacy lubią kupować okazyjnie – dlatego też chętnie korzystają z niskich cen! Niższe ceny znajdziemy w tym czasie zarówno w centrach handlowych, jak i w sieci.

Gdzie szukać najlepszych promocji z okazji Cyber Monday?

W Cyber poniedziałek promocje będą kusić nas na wielu stronach internetowych – ba, często okres obniżonych cen w sklepach online zaczyna się wcześniej i kończy później niż w tym jednym dniu. Niemniej jednak, sporo stron właśnie w Cyber Monday proponuje największe obniżki cen.

Podczas świąt zakupów offline najczęściej kupujemy wszelkiego rodzaju ubrania i akcesoria. Natomiast w Cyber Monday najchętniej kupowanymi produktami online są te z asortymentu AGD i RTV – promocje sięgające nawet 80% sprzyjają dużym zakupom! Polacy coraz częściej kupują w tym dniu komputery stacjonarne i laptopy, smartfony, telewizory czy konsole do gier.

Niższe ceny setek produktów czekają na nas w wielu sklepach, ale aby upolować najlepsze okazje, wejdź w Cyberponiedziałek na stronę Media Expert!

Czy warto przygotować się do Cyber Monday?

Do Cyber Monday zdecydowanie warto się odpowiednio przygotować – wraz z szaleństwem zakupów bardzo łatwo jest… popłynąć. Niskie ceny, ogromne promocje i szeroki wybór nie sprzyjają racjonalnemu podejściu do kupowania, nawet jeśli na co dzień tak jest w naszym przypadku.

Jak się przygotować do takiego święta?

  • Przede wszystkim warto zastanowić się, jaką ilością wolnej gotówki dysponujemy. Wielu ludzi pod wpływem okazji zaczyna wydawać absurdalnie dużo pieniędzy, bo nie mogą się oprzeć niskim cenom.
  • Następnie należy ustalić, czego potrzebujemy i co naprawdę chcielibyśmy kupić. Potrzebujesz nowych spodni? Marzą Ci się firmowe buty? A może nadszedł czas wymienić stary telewizor na nowy smart TV?
  • Rzeczy, które chcesz kupić zbierz w listę zakupów. Najlepiej zapisać je na kartce lub w tabelce i nadać im priorytety.

Dzięki takim prostym zabiegom nie wydasz więcej niż możesz, a zakupy nie wyrwą się spod kontroli!

Warto pamiętać, że Black Friday i Cyber Monday to nie tylko świetne okazje na uzupełnienie szafy oraz wyposażenie swojego mieszkania w nowe sprzęty, ale też idealny moment na zakup prezentów świątecznych!