Browse By

Jak zadbać o dobre oświetlenie podczas wideokonferencji?

Prowadzenie wideokonferencji może być trudne, zwłaszcza jeśli bierzesz udział w rozmowie wideo. Nawet jeśli masz świetne kamery online to jednym z częstych błędów, które mogą się zdarzyć podczas wirtualnego spotkania, jest brak odpowiedniego oświetlenia.

  1. Jak dobrze się ubrać do wideokonferencji?
  2. Z której strony kamery online powinno padać światło?
  3. Jak sprawić, by światło było zrównoważone?

Aby mieć efektywne spotkanie wideo, musisz być angażujący, a nie możesz tego zrobić, jeśli nikt Cię nie widzi. Wszystkie obrazy i filmy z kamery internetowej wyglądają najlepiej przy dobrym oświetleniu, a istnieje wiele sprawdzonych metod, dzięki którym Twoja rozmowa wideo będzie wyglądać świetnie.

Jak dobrze się ubrać do wideokonferencji?

To oczywiste, ale ubieraj się tak, aby zaimponować! Niezależnie od tego, czy prowadzisz wideokonferencję, seminarium internetowe, czy biznesowe spotkanie 1: 1, gdy patrzą na Ciebie kamerki internetowe chcesz dobrze się prezentować – i być widocznym. Właściwe oświetlenie może niewiele znaczyć, jeśli nie wyglądasz najlepiej. Dlatego zakładaj profesjonalną, wygodną odzież. Unikaj fantazyjnych wzorców, które mogą źle się przekładać na wideo. Upewnij się też, że za Tobą w tle nie ma nic rozpraszającego.

Z której strony kamery online powinno padać światło?

Światło zawsze z przodu, nigdy z tyłu. Kamerki internetowe, na przykład takie jak dostępne na  https://www.morele.net/kategoria/kamery-internetowe-43/  automatycznie dostosowują się do najjaśniejszego źródła światła, a jeśli to światło jest za Tobą, nie jesteś już dobrze widoczny. Unikaj podświetlenia, upewniając się, że patrzysz w stronę okna lub innego źródła światła, a nie że siedzisz tyłem od niego. Natomiast, jeśli nie masz dobrego źródła światła skierowanego do przodu, otwórz biały obraz lub dokument Word na zewnętrznym monitorze lub laptopie i użyj go jako źródła światła na twarzy.

Jak sprawić, by światło było zrównoważone?

Z tego samego powodu, co w punkcie powyżej – jeśli chcesz się upewnić, że jesteś z kamery online dobrze widoczny, ważne jest, aby samo jej oświetlenie było właściwie zrównoważone. Jeśli masz tylko jedno światło nad lub przed sobą, to ostre oświetlenie może powodować cienie na twarzy lub tle. Użyj wielu źródeł światła pod różnymi kątami, aby zrównoważyć oświetlenie i wysunąć najlepszą część twarzy do przodu. To nie takie trudne do zorganizowania, jak mogłoby się wydawać, a jest w stanie przynieść naprawdę pożądane efekty, które przełożą się na Twoją pewność siebie podczas tego wirtualnego spotkania.