Browse By

Honor 10 – jak cena w stosunku do jakości?

Honor 10 to propozycja od siostrzanej marki Huawei. Ma on być tańszym odpowiednikiem Huawei P20. Doskonałe specyfikacje i atrakcyjna cena zachęcają do zakupu, a tym, co dodatkowo wyróżnia urządzenie wśród konkurencji, jest bardzo ciekawy wygląd. Czy warto zainwestować w ten właśnie model?

Honor 10 zachwyca od pierwszego wejrzenia. Unikalny efekt zastosowany na tylnej, pokrytej wzmocnionym szkłem obudowie sprawia, że w zależności od kąta padania światła zmienia się ona w iskrzącą kilkoma odcieniami powierzchnię. Dzięki temu telefon prezentuje się niezwykle nowocześnie oraz atrakcyjnie. We wnętrzu kryje się ośmiordzeniowy procesor (4x Cortex-A73 2,36 GHz + 4x Cortex-A53 1,8 GHz) znany m.in. z Huawei P20 i w zależności od wariantu 4 lub 6 GB RAM-u oraz 64 lub 128 GB pamięci na dane. Dla coraz większej ilości użytkowników nie bez znaczenia jest też obecność modułu NFC oraz czytnika linii papilarnych (umiejscowionego pod ekranem). Wyświetlacz ma przekątną 5,84 cala i zachwyca wysoką jakością, co wpływa na wygodę użytkowania. Telefon wykorzystuje system operacyjny Android 8.1 Oreo z nakładką EMUI. Specyfikacje sprawiają, że obsługa nawet wymagających aplikacji i zadań jest płynna i wygodna.

Ekonomiczny flagowiec

Honor 10 pod względem większości parametrów bez problemu dorównuje o wiele droższym modelom. Niska cena oznacza jednak ograniczenia dotyczące niektórych funkcji. Cięcia dotknęły przede wszystkim aparatu. W porównaniu z Huawei P20 jest on uboższy, co daje się zauważyć m.in. przy robieniu zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. Ponadto zabrakło inteligentnej stabilizacji obrazu czy też trybu Super Slow Motion w kamerze. Nie oznacza to, że aparat w Honor 10 jest zły – po prostu nie jest to najwyższa jakość, jakiej można spodziewać się po flagowcach. Na jego korzyść przemawia za to tryb sztucznej inteligencji, która automatycznie dobiera parametry aparatu w zależności od rozpoznanych obiektów i warunków otoczenia. 24 megapiksele matrycy zapewniają zaś wysoką jakość uchwyconych obrazów.

Jak pokazuje porównanie telefonów na komórkomat.pl – w cenie, za jaką można kupić Honor 10, ciężko znaleźć smartfon o lepszych specyfikacjach. Funkcjonalnością i dopracowaniem ustępuje on co prawda siostrzanemu Huawei P20, ale nadal jest to bardzo dobry telefon w przystępnej cenie. Co więcej, na tle konkurencji wyróżnia go oryginalny wygląd. Czy warto go kupić? Jeśli zależy Ci na doskonałym stosunku ceny do jakości, na pewno będzie to dobry wybór.