Browse By

Dlaczego warto dorzucać materiały drukowane do wysyłanych paczek?

Niektórzy przedsiębiorcy wieszczą zmierzch materiałów drukowanych takich jak ulotki lub broszury. Jest to spora ignorancja z ich strony, gdyż drukowane materiały reklamowe wciąż sprawdzają się świetnie. Dzięki nim skuteczniej dociera się do grupy docelowej i zdobywa się szerokie grono stałych klientów. Sprawdź, dlaczego warto postawić na ulotki, wizytówki bądź broszury w swoim biznesie.

1. Nowoczesne materiały reklamowe 

2. Drukowane materiały reklamowe – co wybrać?

3. Dlaczego warto dodać materiały drukowane do przesyłek?

Drukarnia internetowa ma sporo pracy, mimo że część przedsiębiorców zapomniała o możliwościach materiałów reklamowych drukowanych. Niektóre firmy odeszły od ich stosowania, sądząc, że są mało efektywne w obecnych czasach. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Ulotki, wizytówki, foldery i broszury mają się świetnie, a świadomi przedsiębiorcy w pełni korzystają z ich potencjału. Jeśli i Ty zamierzasz złożyć zamówienie w drukarni internetowej, sprawdź, co możesz dzięki temu zyskać. 

Nowoczesne materiały reklamowe 

Współczesne materiały reklamowe, które oferuje drukarnia cyfrowa Drukomat, różnią się od ulotek bądź plakatów drukowanych przed dekadą. Obecnie są to znacznie elegantsze i przystępniejsze w odbiorze wydruki, dzięki którym dostarcza się klientom ważnych informacji. Współczesne materiały drukowane nie są przesycone nadmiarem treści, a ich identyfikacja wizualna jest spójna. Wszystko to sprawia, że drukarnia cyfrowa z powodzeniem wspiera liczne przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu stałego grona klientów.

Drukowane materiały reklamowe – co wybrać?

Wśród materiałów drukowanych nieprzerwanie najwyższą popularnością cieszą się ulotki, wizytówki, katalogi, koperty oraz torby reklamowe. Wykorzystują je firmy działające w różnych branżach, należące zarówno do HoReCa, jak i prowadzące działalność sprzedażową. Co wybrać spośród tych produktów? W większości branż znakomicie sprawdzają się ulotki, które można dodawać do zakupów lub wręczać po wykonanej usłudze. Za pomocą ulotek przedstawi się ofertę i dodatkowo zbuduje się pozytywny wizerunek marki, jeśli zadba się o spójność identyfikacji wizualnej. 

Produkty oferowane przez drukarnie cyfrową są niedrogie, a ze względu na zaawansowaną technologię druku, cechują się powtarzalnością i wysoką dokładnością. Wszyscy klienci otrzymują dzięki temu estetycznie wykonane i czytelne wizytówki, ulotki bądź broszury. Druk cyfrowy jest również szybki, co sprawia, że czas oczekiwania na gotowe materiały wynosi zwykle tylko kilka dni.

Dlaczego warto dodać materiały drukowane do przesyłek?

W ostatnim czasie na znaczeniu zyskała sprzedaż wysyłkowa. Większość sklepów wprowadziło możliwość dokonywania zakupów online, dzięki czemu zwiększyło swoje obroty i poradziło sobie z kryzysem wywołanym przez pandemię. Ze względu na brak kontaktu z kupującymi twarzą w twarz, przedsiębiorcy stanęli przed wyzwaniem budowania wizerunku poprzez materiały dołączane do przesyłek. Ważne stało się pakowanie zakupów w indywidualnie zaprojektowane torby i kartony, a także dołączanie do paczek dodatkowych materiałów reklamowych. Wizytówka sklepu bądź ulotka z kodem rabatowym dla stałych klientów sprawdzają się w tym przypadku znakomicie. 

Do zakupów wysyłanych do klienta można dołączyć również katalog nowych produktów, jeśli wkrótce zamierza się poszerzyć asortyment. Dzięki temu zapozna się zainteresowaną osobę z nowymi towarami, co pomoże zyskać jej lojalność i zwiększyć stabilność biznesu w trudnym czasie. Co ważne, koszty takiej formy reklamy są niewielkie, dlatego może z niej skorzystać nawet mała firma z krótkim stażem na rynku.