Browse By

Tablet do nauki – alternatywa dla laptopa

ARTYKUŁ PARTNERA

W dobie nowoczesnych technologii urządzenia mobilne coraz częściej wypierają ich stacjonarne odpowiedniki. Choć pełnią te same funkcje, są lżejsze i zdecydowanie mniejsze, w związku z czym bez trudu mieszczą się w torebce czy plecaku. Trend ten na dobre przeniósł się również do świata edukacji, gdzie uczniowie chętnie sięgają już nie tylko po laptopy, ale także po nowoczesne tablety do nauki.

Tablet dla ucznia – dlaczego to dobry pomysł?

Wczesne lata szkoły to najlepszy czas, by podarować dziecku jego pierwszy tablet do nauki. Tego typu urządzenie jest lekkie i intuicyjne w obsłudze, w związku z czym Twoja pociecha nie powinna mieć żadnych problemów z jego obsługą. Tablet z dostępem do stabilnego internetu to niemal nieograniczone źródło wspaniałej rozrywki, ale także wiedzy dla małego człowieka. Za sprawą tysięcy aplikacji edukacyjnych oraz wspomnianego już dostępu do sieci dziecko może się uczyć, zdobywać nowe umiejętności, robić notatki i szybko wyszukiwać potrzebne informacje. Język polski, matematyka, geografia czy język obcy – nic nie stoi na przeszkodzie, by taki tablet służył do nauki praktycznie każdego przedmiotu.

Tego typu wielofunkcyjne urządzenia świetnie sprawdzają się również w celach rozrywkowych – choćby do kontaktowania się z kolegami, robienia zdjęć, czytania książek, oglądania filmów i bajek, a także grania w różnorodne gry.

Tablet do nauki – jak model wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli tabletów do nauki, dlatego wybór najlepszego urządzenia może stanowić wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

• Wyświetlacz
Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych elementów każdego tabletu jest wyświetlacz, który w znacznej mierze wpływa na komfort korzystania z urządzenia. Optymalnym wyborem w przypadku tabletu do nauki będzie model z ekranem wielkości około 8-10 cali. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy interesujący Cię model oferuje tryb ochrony oczu – uruchomienie niebieskiego światła skutecznie odciąży wzrok Twojego dziecka.

• Wytrzymała bateria
Pojemna bateria to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań odpowiedniego tabletu dla ucznia. Urządzenie powinno bowiem działać jak najdłużej na jednym ładowaniu. Idealnym tabletem do nauki jest pod tym względem np. Huawei MediaPad T5 10, który posiada baterię o pojemności 5100 mAh, umożliwiającą używanie go nawet do 10 godzin. Sprawdź tablet na stronie: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/huawei-mediapad-t5-10/HU-L-T340.phtml

• Obudowa tabletu
Tablet w rękach dziecka może być narażony na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego warto sprawdzić, z jakich materiałów jest wykonana zwłaszcza jego obudowa. Tak jak pozostałe elementy powinna być dobrze spasowana i wykonana z wytrzymałego tworzywa. Pod tym względem szczególnie dobrze sprawdzają się tablety z obudową aluminiową lub z trwałego tworzywa sztucznego.

• Wydajny procesor
Bez względu na to czy szukasz tabletu dla siebie, czy dla swojego dziecka, zawsze zwracaj uwagę na procesor. To właśnie on zapewnia płynną i wydajną pracę urządzenia, dzięki czemu korzystanie z niego jest prawdziwą przyjemnością. Trzeba jednak pamiętać, że na bezbłędną pracę tabletu wpływa też pamięć RAM – najlepiej sięgnąć po model, który ma przynajmniej 2 GB RAM.

• Pamięć wewnętrzna
Podręczniki, lektury, filmy edukacyjne, ale także gry i zdjęcia zajmują dużo miejsca. Dobrym pomysłem jest więc wybór takiego tabletu do nauki, który posiada przynajmniej 16 GB pamięci wbudowanej i opcję dodatkowego jej rozbudowania np. do 256 GB przy użyciu karty microSD™.
Nie ulega wątpliwości, że tablet do nauki może stanowić rewelacyjną alternatywę dla laptopa. Dzięki swoim funkcjom, urządzenia tego typu zapewniają dzieciom nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale także ułatwiają zdobywanie nowej wiedzy.