Browse By

Serwer SMTP w chmurze

Wciąż rosnący w siłę rynek e-commerce wymaga od sprzedawców stosowania nowoczesnych rozwiązań, poprawiających funkcjonalność aplikacji i systemów transakcyjnych. Ma to bezpośredni wpływ nie tylko na wielkość sprzedaży, ale także na prawidłową komunikację z klientem, która odbywa się za pośrednictwem e-maili. Co zrobić, gdy twoja aplikacja lub sklep internetowy ma problemy z dostarczaniem wiadomości do użytkowników?

Nie tylko sklepy

Sprawne porozumiewanie się z odbiorcami nie dotyczy jedynie sklepów internetowych. Jest równie ważne w przypadku prowadzenia bloga czy strony internetowej, dystrybuującej spersonalizowane materiały dla jej czytelników. W tym przypadku nie liczy się jedynie zawartość merytoryczna wiadomości, ale przede wszystkim skuteczność jej doręczenia do odbiorcy.

Warto więc unikać sytuacji, w których wysłane maile – istotne z punktu widzenia zarówno nadawcy, jak i odbiorcy – trafiają do spamu. Odpowiedzią na ten problem jest dedykowany serwer SMTP w chmurze, dzięki któremu znacznie zwiększysz skuteczność dystrybuowanych wiadomości, zyskując pewność, że dotrą do osób nimi zainteresowanych, czyli twoich klientów, użytkowników aplikacji czy czytelników bloga.

Serwer SMTP w chmurze

Czym jest zatem serwer SMTP w chmurze? To usługa dedykowana każdemu, kto stawia na niezawodność i skuteczność komunikacji. Funkcjonowanie tych systemów opiera się między innymi na współpracy z głównymi dostawcami poczty elektronicznej, dzięki czemu wzrasta tak zwany współczynnik doręczalności, ponieważ twoje maile nie trafiają automatycznie na czarne listy, jako potencjalny spam. Serwery SMTP monitorują także proces dostarczania e-maila do odbiorcy.

Nowoczesne rozwiązania, takie jak https://sendlab.pl/, umożliwiają między innymi weryfikację tego, co dzieje się z wysłaną wiadomością – czy została przeczytana, otwarta, usunięta lub oznaczona przez użytkownika jako spam. To ogromne wsparcie w codziennej działalności, pozwalające na kształtowanie prawidłowej i skutecznej komunikacji z odbiorcą.

Jakie rozwiązania wybierać?

Decydując się na skorzystanie z serwera SMTP w chmurze, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które powinny determinować wybór konkretnego rozwiązania. Pierwszym z nich jest łatwa konfiguracja systemu oraz pełne wsparcie użytkownika. To kluczowe szczególnie w początkowym okresie, gdy wymagane jest prawidłowe ustawienie aplikacji. Inną kwestią jest możliwość samodzielnej edycji szablonów maili transakcyjnych i tworzenie własnych projektów, personalizujących wysyłane wiadomości.

Nie można zapominać również o łatwej integracji z posiadanymi systemami sprzedażowymi. Dzięki pełnej automatyzacji szybko potwierdzisz subskrypcję newslettera, wyślesz potwierdzenie zakupu, fakturę czy umożliwisz użytkownikom przypomnienie swojego hasła do sklepu. Istotne jest więc, aby wybrany serwer SMTP współpracował z dostawcą oprogramowania twojego sklepu internetowego czy z systemem CMS, wykorzystywanym na stronie lub blogu, który prowadzisz.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wysyłane mailingi czy potwierdzenia transakcyjne dotrą do odbiorców – wybierz nowoczesne rozwiązania, jakimi są serwery SMTP w chmurze. To rozwiązanie wykorzystywane nie tylko w przypadku prowadzenia sklepu internetowego, ale także bloga, czy stron typu landing page, przeznaczonych do sprzedaży określonych produktów lub usług.