Browse By

Etui na telefon – wybierz najlepsze

Każdy z nas powinien chronić swój telefon. Niezależnie od tego, czy to najnowszy model z górnej półki, czy może nieco bardziej budżetowa wersja – trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez smartfona. Wykorzystujemy go przecież nie tylko do smsowania czy rozmów, ale także do sprawdzania maili, robienia zakupów, płatności… Jednym słowem mamy w kieszeni mini superkomputer.

Dlatego warto zainwestować w dobre etui na telefon. Bardzo szeroki wybór artykułów ze swiata mobile znajdziesz tutajhttps://youtab.pl/etui-do-telefonu. Znajdziesz tam wszystkie poniższe rodzaje etui.

Obudowy na telefon – rodzaje

Kejsy na telefon to bardzo szeroka grupa produktów – jest wiele rodzajów, nie każdy nadaje się dla każdego. Dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się, jakie w ogóle masz opcje.

  • Etui plecki – najprostszy i najpopularniejszy typ etui na smartfona. Chroni on tył oraz boki urządzenia, pozostawiając swobodny dostęp do przycisków i wejść. Występują zazwyczaj w bogatej gamie kolorystycznej, mają wiele wzorów i są wykonane z różnych materiałów – twardego lub miękkiego plastiku, są także żelowe lub drewniane. Ponieważ ten case na telefon nie chroni ekranu, dobrze jest dodatkowo dokupić szkło na ekran.
  • Etui zamykane – może występować w prostej formie, albo nieco bardziej skomplikowanej, portfelowej. W tej podstawowej, będziesz miał po prostu klapkę, zazwyczaj z miejscem np. na karty płatnicze. W obudowie portfelowej, przegródek jest zazwyczaj więcej, przez co możesz nie zabierać ze sobą normalnego portfela, a jedynie smartfona w takiej obudowie! Chroni ona nieco lepiej niż plecki, ponieważ ochrania także ekran.
  • Etui magnetyczne / 360 – takie etui chroni kompleksowo cały telefon. Dzięki niemu, zabezpieczony jest zarówno ekran, jak i tył oraz boki urządzenia. Montaż jest zazwyczaj bardzo prosty i szybki. Jest to dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby mieć maksimum możliwości w jednym. Takie etui są zazwyczaj bardzo wytrzymałe, więc sprawdzą się dla tych, którzy mają większe tendencje do niszczenia sprzętu.
  • Etui pancerne – to idealna opcja dla każdego, kto telefon traktuje bez krzty uwagi. Albo dla tych, którzy pracują w warunkach, które mogą uszkodzić telefon. Obudowa do telefonu typu pancernego ma zazwyczaj wzmacniane rogi, bardzo często jest też odporna na zalanie lub kurz. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzić specyfikację. Nie wrzucaj telefonu do basenu, jeśli nie upewnisz się, jakie dokładnie funkcje ma dany case.
  • Etui wodoodporne – coś dla fanatyków sportów wodnych oraz tych, którym zdarza się zalać lub zamoczyć telefon. Dzięki takim etui, możesz być spokojny. Chronią one cały telefon. Choć zazwyczaj wyglądają dość niezgrabnie, to jednak spełniają swoją funkcję doskonale. Zanim jednak rzucisz się do nurkowania, sprawdź, jaką głębokość zanurzenia rekomenduje producent. Plusem jest też to, że taki case chroni również od piasku i kurzu, co dodatkowo może przydać się na plaży. Takie etui na telefon można kupić dzieciom. Wtedy wakacje zdecydowanie przebiegną w przyjemniejszej i spokojniejszej atmosferze.

Dlaczego warto kupić etui na telefon?

Przede wszystkim, jeśli chcesz, żeby Twój  telefon był bezpieczny. Obudowy chronią smartfony przed przykrymi skutkami np. upadków, uderzeń czy zalań. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie etui wybierzesz. Jeśli np. uprawiasz sport, zdarza Ci się częściej niż innym upuszczać telefon lub np. pracujesz w ciężkich warunkach, tym bardziej przyda Ci się dodatkowa ochrona. Nawet jeśli dbasz o telefon, zawsze możesz wybrać jakiś ciekawy case, który odświeży wygląd smartfona. Możesz wybierać spośród naprawdę wielu wzorów, kolorów i modeli. Dzięki temu bez problemu dobierzesz takie akcesorium, które najbardziej będzie Ci się podobać, a do tego spełni założenia ochronne!