Browse By

Domowy antywirus – wybierz odpowiednie rozwiązanie

Odpowiednie zabezpieczenie Twojego komputera jest niezbędne. Użytkownicy domowi są narażeni na ataki cyberprzestępców równie mocno co duże firmy. Zwłaszcza, że z reguły dysponują zdecydowanie gorszymi środkami ochrony. Kupno skutecznego domowego antywirusa pozwoli Ci zniwelować ryzyko infekcji sprzętu do minimum. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się jakie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Skuteczny antywirus

Podczas korzystania z internetu w domu, często odwiedza się mniej zaufane strony. Już samo wejście na nie wiąże się z ryzykiem, a jeżeli dodatkowo pobiera się pliki z nieznanych źródeł, to idealna recepta na zainfekowanie komputera. Oczywiście świadomy użytkownik stara się być w tej kwestii odpowiedzialnym, ale złośliwe oprogramowanie kamufluje się obecnie tak dobrze, że nawet najbardziej czujnym osobom zdarzy się je przeoczyć. Właśnie dlatego warto zainwestować w skuteczny antywirus, który w przeciwieństwie do ludzi, nie popełnia takich błędów. Skuteczność skanowania tego rodzaju programów zazwyczaj oscyluje w granicach 100%. Dzięki temu nie musisz martwić się już podczas przeglądania stron o kwestie bezpieczeństwa, gdyż jeżeli zawędrujesz za daleko, antywirus będzie blokował wszystkie próby złośliwych ataków. 

Domowy antywirus

Obecność programu antywirusowego przydaje się również w przypadku korzystania z poczty elektronicznej. Filtry antyspamowe dbają o to, by docierały do Ciebie tylko wiadomości, które powinny do Ciebie trafiać. To szczególnie ważne, gdyż email jest narzędziem powszechnie wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Ci wysyłają często wiadomości zakamuflowane jako komunikaty bankowe i telekomunikacyjne, mające na celu zainfekowanie Twojego komputera wirusem lub wyłudzenie Twoich danych osobowych. Dzięki zabezpieczeniom przeciwko oprogramowaniu Ransomware i Phishing będziesz mógł być spokojniejszy. Świetną funkcją domowych antywirusów są również systemy chroniące dodatkowo bankowość internetową. To szczególnie istotne, gdyż korzystanie z niej i zakupów online to coraz częstsze zjawisko. 

Antywirus G Data

Jednym z dostępnych na rynku programów antywirusowych, idealnie nadających się do zastosowań domowych, jest antywirus G DATA. Posiada wszystkie wymienione wyżej funkcje, dzięki czemu możesz być pewien, że Twój sprzęt będzie zabezpieczony na wszelkie możliwe okoliczności i sprosta każdemu zagrożeniu. Jeżeli chcesz korzystać z internetu bezpiecznie i bez zamartwiania się o wirusy, odwiedź stronę gdata.pl i zapoznaj się ze szczegółami pełnej oferty!