Browse By

Na co zwracać uwagę, wybierając program do zarządzania firmą podczas pandemii?

Ostatni rok był pełen gwałtownych zmian i niepewności. Trzeba było podejmować odważne decyzje i analizować, czy poszczególne rozwiązania sprawdzą się podczas pandemii. Jeżeli właśnie stoimy przed koniecznością zakupu programu do zarządzania przedsiębiorstwem, zastanówmy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Zarządzanie firmą jest ważne dla jej pozycji na rynku, zysków i szybkości procesów. Wdrożenia oprogramowania, które nas wesprze w zarządzaniu nie należy odraczać w czasie i czekać, aż pandemia się skończy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak długo jeszcze potrwa, a w tym czasie chcemy w dalszym ciągu prowadzić i rozwijać firmę. Ponieważ mamy już znacznie większą wiedzę na temat organizacji pracy niż rok temu, wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wdrażane oprogramowanie przyniosło najwięcej korzyści w obecnych warunkach prowadzenia działalności. A zatem, o czym pamiętać?

Integracja danych

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę oprogramowanie dla firm enova365. To specjalistyczne rozwiązanie informatyczne do zarządzania wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa. Pracuje na podstawie jednej wspólnej bazy danych. Co to oznacza w praktyce? Kiedy w jednym dziale firmy zostanie wprowadzona informacja, pracownik innego działu będzie o tym poinformowany. (oczywiście pod warunkiem, że ma stosowne uprawnienia).

Systemy ERP są znane od dawna, ale w dobie pandemii mają szczególne znaczenie. Pracownicy nie muszą się ze sobą kontaktować osobiście, by uzyskać niezbędne informacje (na przykład na temat przewidywanego czasu dostawy konkretnego produktu). Jest to też bardzo wygodne, kiedy większość pracowników pracuje zdalnie. Mając natychmiastowy wgląd w to, co wprowadzają inne osoby, można lepiej zorganizować swoją pracę i uniknąć ewentualnych błędów. W firmie nie będzie chaosu, który mógłby mieć przełożenie na straty.

Możliwość pracy w chmurze

Skoro w miarę możliwości firmy przechodzą na zdalny tryb pracy, to powinniśmy zainwestować w takie oprogramowanie, które to umożliwi. Zwróćmy zatem uwagę, czy dane oprogramowanie jest udostępniane w chmurze obliczeniowej. Taki system umożliwi pracę zdalną oraz zapewni pracownikom dostęp do danych firmowych poza biurem. Łatwo je wprowadzimy, edytujemy, odczytamy. Tak samo zwróćmy uwagę, czy oprogramowanie jest dostępne na urządzeniach mobilnych. W ten sposób w razie konieczności podłączymy się do swojego konta nawet ze smartfona.

Warto stawiać na elastyczność

Pandemia wymusza elastyczność na wszystkich firmach. Każdy przedsiębiorca ma strategię przedsiębiorstwa i plany rozwoju, ale niczego nie może być pewien. Warto więc koncentrować się na takich rozwiązaniach informatycznych, które w razie potrzeby można rozbudować lub inaczej skonfigurować, gdyby w firmie zaszły istotne zmiany. W ten sposób za jakiś czas nie będziemy musieli zmieniać oprogramowania.