Browse By

USA – jeden kraj, wspaniała różnorodność

usa2Parki narodowe i rezerwaty

W tak ogromnym kraju, jak USA jest naprawdę ogromne bogactwo przyrodnicze. Świetnym sposobem na odkrycie dzikiej natury jest zwiedzanie parków narodowych. Jest ich aż 59 na terenie całego państwa i jest w nich mnóstwo różnych atrakcji. Zwolenników surowego, pustynnego krajobrazu na pewno zachwyci gorąca Nevada. Przy imponującym Wielkim Kanionie i rzece Kolorado w Arizonie każdy może przez chwilę poczuć się malutki. Niesamowite formacje w Parku Narodowym Łuków Skalnych są naprawdę wyjątkowe na skalę świata. Warto odwiedzić także słynną Dolinę Śmierci, gdzie znajduje się najgorętsze miejsce na Ziemi. Tym, których zaś przerażają wysokie temperatury, mogą spodobać się chłodne tereny Alaski. Park Narodowy Wrangell-St.Elias (największy w USA – ma ponad 53 tys. km²). To niesamowite miejsce pokryte w 1/4 lodowcami, które do dziś stanowią wyzwanie dla badaczy. Niezależnie od preferowanego klimatu, Stany Zjednoczone z otwartymi ramionami przyjmą zwolenników kontaktu z dziką przyrodą. Więcej informacji o atrakcyjnych wycieczkach do parków narodowych USA jest dostępnych na stronie https://logostour.pl/kraje/stany-zjednoczone-usa.

Filmowa nostalgia

Któż z nas nie uwielbia amerykańskich filmów? Na pewno większość ludzi ma swoje ulubione kinowe pozycje, do których ma ogromny sentyment. Wizyta w Stanach Zjednoczonych to niepowtarzalna okazja, aby odwiedzić kultowe miejsca znane z wielkiego ekranu. Los Angeles, którego częścią jest Światowa Stolica Rozrywki – Hollywood, to obowiązkowa pozycja do odwiedzenia dla każdego kinomana i fana popkultury. Można tutaj także spotkać wiele osobistości ze świata gwiazd, ponieważ tutaj wiele z nich żyje i przede wszystkim pracuje. Wymieniając atrakcje turystyczne USA, nie można zapomnieć o innym kultowym, znanym z wielu filmów miejscu, jakim jest Las Vegas, zwane Miastem Grzechu. Tutaj każdy może poczuć się jak gwiazda w rozlicznych, ogromnych kasynach, luksusowych hotelach oraz klubach i restauracjach, które są także perełkami światowej architektury. Od wrażeń może tu zakręcić się w głowie. Także słynne San Francisco zagrało w wielu filmach i można odnaleźć w nim wiele lokacji, które przywołają wspomnienia. Blisko stąd także do Alcatraz, słynnego więzienia na wyspie, zamkniętego w latach 60 i owianego wieloma legendami.

Sposób podróżowania

Planując zwiedzanie, należy sobie odpowiedzieć nie tylko na pytanie, dokąd chcemy pojechać, ale także czym chcemy pojechać. Aby zobaczyć jak najwięcej kraju, najlepiej jest podróżować różnymi środkami komunikacji, nie tylko samolotem. Przejazd przez kilka stanów pociągiem lub rejs statkiem po wybrzeżu mogą być nie tylko sposobem na dostanie się do wybranej destynacji, ale także niepowtarzalnym sposobem na zwiedzanie kraju.

Przykładem takiej atrakcji może być oszklony pociąg wyruszający z Anchorage po trasie kolejowej uznanej za jedną z 10 najpiękniejszych na świecie. Można z niego zobaczyć malownicze widoki tundry oraz ośnieżone górskie szczyty, na czele z McKinley, najwyższą górą w Ameryce Południowej, mającej aż 6194 m n.p.m. To także świetny sposób na dotarcie do Parku Narodowego Denali. Po parkach narodowych dobrze jest się poruszać autobusem parkowym, który objeżdża park narodowy i zatrzymuje się w najbardziej szczególnych miejscach, aby w ten sposób zobaczyć jak najwięcej, nie wyczerpując przy tym nadmiernie swoich sił. Wreszcie, także rejs luksusowym statkiem może okazać się niezapomnianą przygodą. Przykładowo, płynąc z Seward na Alasce do kanadyjskiego Vancouver, można przyjrzeć się całemu wybrzeżu, jego dzikiej przyrodzie, faunie i florze, a także odwiedzić w trakcie postojów wiele interesujących miast jak Juneau, Skagway lub Ketchikan. Inside Passage jest miejscem z bogatą historią z czasów tak zwanej gorączki złota oraz z niepowtarzalnymi widokami na lodowce, tundrę, fiordy oraz zamieszkujące je zwierzęta.

Nie sposób krótko wyliczyć wszystkich atrakcji, jakie możemy znaleźć w USA. Parki narodowe oraz wielkie miejskie aglomeracje to tylko niektóre z opcji, które warto rozważyć przy wyborze wycieczki. Biorąc pod uwagę powyższe sugestie, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i oczekiwaniami. Na terenie USA atrakcje turystyczne można znaleźć wszędzie i przeżyć tutaj przygodę swojego życia.