Browse By

Jak kupić mieszkanie od dewelopera, aby wszystko przebiegło sprawnie i po naszej myśli?

kupno mieszkania od deweloperaNiecodziennie przychodzi kupować nam własne mieszkanie od dewelopera – najczęściej jest to jeden jedyny raz w życiu. Trudno więc oczekiwać, że gdy podejmiemy taką decyzję, od razu będziemy wszystko wiedzieli – co i jak należy załatwić, przeprowadzić i tak dalej. Wszystkie nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się dużą popularnością, a szczególnie mieszkania w Krakowie. Proces dopełniania takiej inwestycji jest czasem długotrwały i czasochłonny, należy więc dobrze przygotować się do każdego z takich etapów – od wyboru konkretnego dewelopera i mieszkania z jego oferty, przez podpisywanie wszystkich niezbędnych umów, aż po odbiór gotowej nieruchomości. Warto wiedzieć, że każdy deweloper z Krakowa posiada duże doświadczenie w realizowaniu takich inwestycji, co nieco zabezpiecza nas jako nabywców. Zatem jak kupić mieszkanie od dewelopera, aby wszystko przebiegło sprawnie i po naszej myśli?

Jak kupić mieszkanie – deweloper z Krakowa

Jeśli zdecydujemy się kupić swoje pierwsze mieszkanie na rynku pierwotnym, czeka nas praktycznie tyle samo formalności do dopełnienia, co przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego. Otrzymamy wtedy jednak najczęściej wiele praktycznych i cennych informacji, zarówno o samej nieruchomości, jak i jej otoczeniu, których nie uzyskalibyśmy od osoby prywatnej. Praktycznie każdy deweloper z Krakowa dba o to, aby udostępnić swoim klientom w specjalnych broszurach opisy inwestycji, od wypisania wszystkich formalności, jakich należy dopełnić, przez standard wykończenia nieruchomości i wybranego przez nas mieszkania, aż po najbliższe sklepy, szkoły i drogi dojazdowe czy przystanki komunikacji miejskiej.

Jak kupić mieszkanie – instrukcja krok po kroku

Mieszkania w Krakowie wymagają takich samych procedur przy ich kupnie, jak wszędzie indziej. Pierwszym krokiem, jakiego będzie wymagał od nas deweloper z Krakowa, będzie wybór konkretnej inwestycji i lokalu mieszkalnego. Następnie należy udać się do dewelopera z kompletem wszystkich niezbędnych dokumentów, których listę możemy otrzymać telefonicznie lub mailowo. Jeśli zastanawiasz się, jak kupić mieszkanie w bezpieczny sposób, nie zapomnij o dokładnym przeczytaniu umowy, a nawet skonsultowaniu jej treści z prawnikiem. Następnie pozostaje nam czekać na oddanie nieruchomości do użytku. Odbiór techniczny to ważny moment, ponieważ potwierdzamy wtedy zgodność standardu wykończenia z tym, co zostało zapisane w umowie. Później nie pozostaje nam nic innego, niż cieszyć się z własnego mieszkania.