Browse By

Wyścig z czasem… kto pierwszy u klienta?

Szybki kurier, szybszy rower

Powiedzmy, że potrzebujecie przekazać coś z jednej firmy do drugiej, w obrębie miasta, żeby było ciekawiej. Ale coś fizycznego, czego nie da się zeskanować i wysłać e-mailem. Jak to zrobić najszybciej? Można nadać do paczkomatu, ale to idzie dwa dni i do tego trzeba się pofatygować do maszyny. Można wysłać listem. Poczta doręcza priorytety nazajutrz, ale trzeba mieć znaczki, pójść do skrzynki, a potem się okaże, że nikt nie zajrzał do skrzynki, albo co gorsza paczka była spora, listonoszowi nie chciało się wchodzić na piętro i zostawił awizo, więc teraz paczka będzie do odebrania w urzędzie, ale dopiero wieczorem, jak listonosz wróci z obchodu. No to kurier. Szybki kurier może dostarczyć paczkę następnego dnia do rąk własnych.

Ale to wciąż następnego dnia. Więc w sumie to najlepiej jak Krzysiu wskoczy na rower i zawiezie paczkę osobiście. Przynajmniej będzie pewność, że trafiła do kogo trzeba. Tyle że Krzysiu to ma tak naprawdę inne obowiązki i nie może być tak, że on jeździ po mieście, a tu robota leży odłogiem. Musi być jakaś lepsza opcja…

 

Kurier lokalny

Kurier lokalny to właśnie taka opcja. Taki super szybki i tani kurier to dokładnie to na co nazwa wskazuje, czyli usługa kurierska, która działa w jednym mieście (i okolicach) dzięki czemu może oferować krótsze terminy dostaw. Pewnie widzieliście (jak nie na żywo to w filmach) na przykład kurierów rowerowych. Problem z nimi jest taki, że nawet jak nie wpadną pod tramwaj, to usługi takie świadczą raczej lokalne firmy, które niekoniecznie muszą porażać profesjonalizmem i oferować określony standard usług. Za to duża ogólnopolska firma jeżeli oferuje usługę kuriera lokalnego, to gwarantuje jednocześnie przewidywalny, ustalony standard, cennik i pakiet usług dodatkowych.

 

Kurier lokalny InPost

Szybki kurier lokalny InPostu dostępny jest dostępny w  Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Rzeszowie. Obok wersji standard, która gwarantuje dostawę w przeciągu 5 godzin, dostępny jest także kurier express i super express. Ten pierwszy dostarcza przesyłkę w ciągu 2 godzin, a ten ostatni prosto od Ciebie pojedzie do adresata. InPost dzieli usługę na dwie strefy: pierwsze w granicach miasta, druga 30 km wokół, ale w praktyce ma to znaczenie tylko dla usługi super express, która w strefie drugiej nie jest dostępna. Usługa dostępna jest standardowo w dni robocze (od poniedziałku do piątku), a paczka może ważyć do 30 kg.Do tego można dokupić typowe usługi dodatkowe takie jak ubezpieczenie, przesyłka za pobraniem, czy zwrot podpisanych dokumentów.