Browse By

Ubezpieczenie na życie – jaką polisę wybrać?

Ubezpieczenie na życie może się przydać każdemu, dlatego coraz mniej osób zastanawia się nad jej zakupem tylko od razu przechodzą do kolejnego kroku. Tu jednak pojawiają się wątpliwości, gdyż ciężko jest wskazać firmę, w której warto się obecnie ubezpieczyć.

  1. Zalety dobrego ubezpieczenia na życie
  2. Od czego zależy cena polisy?
  3. Ranking ofert firm z branży ubezpieczeniowej

Niektórzy próbują na własną rękę szukać informacji, natomiast inni wolą bezpośredni kontakt z doradcą ubezpieczeniowym, który podpowie konkretną ofertę. Które z tych rozwiązań jest jednak najlepsze?

Zalety dobrego ubezpieczenia na życie

Tego typu ubezpieczenie musi przede wszystkim dawać właścicielowi niezbędny komfort. Dzięki temu ubezpieczona osoba nie musi się przez cały czas martwić, czy w przypadku jej śmierci śmierci bliscy poradzą sobie z opłatami oraz wieloma innymi sprawami. Odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa daje gwarancję, że w takiej sytuacji najbliższa rodzina otrzyma pieniądze, które pozwolą jej opłacić wszystkie koszty. Wcale też nie musi być tak, że dobra polisa wymaga dużych nakładów finansowych w postaci regularnie opłacalnych składek. Jednocześnie należy mieć świadomość, że na wysokość składki wpływa kilka różnych czynników.

Od czego zależy cena polisy?

Chociaż każdy ubezpieczyciel stosuje nieco inny wzór do obliczenia wysokości składki, to najczęściej brane są pod uwagę takie informacje jak wiek ubezpieczonego, jego zawód, płeć, aktualny stan zdrowia oraz długość ubezpieczenia. Nic więc dziwnego, że oferty ubezpieczeń z jasno określonym terminem są bardziej atrakcyjne pod względem finansowym niż ubezpieczenia dożywotnie. Bogaty wybór ofert zakładów ubezpieczeniowych nie ułatwia zakupu polisy, a doradcy ubezpieczeniowi bardzo często będą namawiali klienta na podpisanie umowy z tą firmą, która zaoferuje im najwyższe prowizje. Jak zatem się w tym odnaleźć i nie przepłacić za ubezpieczenie, które jednocześnie będzie miało atrakcyjne warunki? Można oczywiście samemu przejrzeć wszystkie dostępne w danym momencie warianty i wybrać takie ubezpieczenie, które spełni wszystkie oczekiwania klienta. Nie każdy jednak ma czas, ochotę oraz wiedzę do tego, aby samemu wybrać dobre ubezpieczenie.

Ranking ofert firm z branży ubezpieczeniowej

W związku z powyższymi informacjami, najlepiej jest skorzystać z gotowego rankingu. Poświęcając zaledwie kilka minut swojego czasu znajdziesz dobre ubezpieczenie na życie na rankomat.pl, gdzie dodatkowo będziesz mógł sam przekonać się czy wybrana oferta rzeczywiście jest w danym momencie najlepsza na rynku. W rankingu ubezpieczeń na życie zebrano oferty od wszystkich popularnych zakładów ubezpieczeniowych, więc można tu znaleźć między innymi propozycje od takich firm jak Aviva, Axa, Europa Ubezpieczenia, MetLife, Nationale Nederlanden oraz Prudential. Klient otrzymuje gotowe zestawienie, które pokazuje, jaka oferta będzie odpowiednia i najbardziej dopasowana do jego oczekiwań. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wybierze się ofertę na niekorzystnych warunkach. W przypadku wątpliwości względem któregoś z ubezpieczycieli zawsze ma się możliwość zapoznania z komentarzami na temat oferty, których autorami są inni internauci. W ten sposób można upewnić się, że firma rzeczywiście wywiązuje się ze swoich obietnic. W przypadku takich ofert jak ubezpieczenie na życie jest to szczególnie ważne, bo w przypadku tragedii nikt nie będzie miał czasu ani ochoty na sądzenie się z firmą ubezpieczeniową. Dobrze jest mieć to na uwadze i uwolnić swoich bliskich od tego typu problemów.