Browse By

Kredyt internetowy – jak uzyskać gotówkę bez wychodzenia z domu

Większość firm pożyczkowych umożliwia uzyskanie pożyczki bez wychodzenia z domu. Koszty tego typu pożyczek nie zawsze okazują się korzystne dla pożyczkobiorcy. Okazuje się jednak, że kredyt internetowy możemy uzyskać równie dobrze w bankach, które coraz chętniej udzielają pożyczek w taki sposób.

Niestety, pomimo tego, że od momentu udzielenia pierwszej pożyczki przez internet minęło już blisko 20 lat, to nie wszystkie banki kwapią się do tego, by udzielać kredytów w ten sposób. Większość z banków preferuje wizytę w placówce i bezpośredni kontakt z osobą zainteresowaną pożyczeniem kredytu. Są jednak banki, w których bez większych przeszkód uzyskamy kredyt bez wychodzenia z domu. Oto wybrane banki, w których istnieją duże szanse, aby otrzymać kredyt online – lista banków. Bez wychodzenia z domu, bez odwiedzania placówki bankowej i bez zbędnych dodatkowych formalności.

Jak uzyskać kredyt internetowy bez wychodzenia z domu?

Pierwszym krokiem w celu uzyskania kredytu przez internet, będzie oczywiście znalezienie odpowiedniego banku. Tych banków może nie jest zbyt dużo, ale bez większych problemów powinniśmy znaleźć taki, który nie będzie wymagał od nas stawienia się w placówce. Warto przy wyborze odpowiedniego banku, uwzględnić również koszty takiego kredytu. Orientacyjny koszty sprawdzimy za pomocą kalkulatora kredytowego, który niemal każdy bank posiada na swojej stronie internetowej. Po wprowadzeniu kwoty interesującego nas kredytu oraz okresu spłaty poznamy dokładne informacje na temat raty miesięcznej czy łącznych kosztach, jakie będziemy musieli opłacić w trakcie trwania spłaty kredytu.

 Gdy już znajdziemy dla siebie odpowiednią ofertę, to kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o kredyt za pomocą elektronicznego formularza. W tym momencie na pewno przyda nam się dowód osobisty oraz dostęp do konta bankowego. Zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki dokonują dodatkowej weryfikacji kredytobiorcy, poprzez konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego z rachunku bankowego. Jest to najczęściej drobna opłata w wysokości 0,01 lub „złotówki”, która po pozytywnej weryfikacji zwracana jest na konto kredytobiorcy. Niezbędne do uzyskania kredytu internetowego, będzie również potwierdzenie uzyskiwanych dochodów. Standardowe zaświadczenia o dochodach, które wypełnia dla nas pracodawca, coraz rzadziej są wymagane przez banki. Zamiast tego bank może nas poprosić o wygenerowanie wyciągu z konta bankowego, obejmującego okres kilku ostatnich miesięcy.

 Od czego zależne będzie uzyskanie kredytu online?

 Na uzyskanie kredytu bankowego ma wpływ szereg czynników. Na pewno ważne będzie posiadanie określonej zdolności kredytowej, czyli odpowiednich dochodów, które będą nam umożliwiały spłatę rat miesięcznych kredytu. Nie bez znaczenia jest również historia kredytowa. Każdy bank weryfikuję historię kredytową klienta w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Jeśli więc taka osoba wcześniej korzystała już z kredytu czy systemu ratalnego, bank może zweryfikować czy płatności były dokonywane terminowo i bez znaczących opóźnień (np. powyżej 30 dni). Osoby z negatywną historią kredytową w bazach BIK bardzo często mają problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Wynika to z faktu, że banki nie chcą udzielać kredytów osobom, które w ich oczach nie są wiarygodnym płatnikiem.

 Co będzie nam potrzebne, aby uzyskać kredyt internetowy.

 Podstawowa kwestia to oczywiście ukończone 18 lat i aktualny dowód osobisty. Aby uzyskać kredyt w banku, będzie nam oczywiście potrzebny stały miesięczny dochód, uzyskiwany przynajmniej od 3 miesięcy. Niezbędne do uzyskania kredytu bez wychodzenia z domu będzie również dostęp do internetu, konto bankowe oraz telefon komórkowy.