Browse By

Programy prania w pralkach Electrolux i ich zastosowanie

Wszystkie sprzęty AGD czy sprzęty elektroniczne mają wiele różnorodnych funkcji, w zależności od potrzeb ich użytkowników. Wyjątkiem nie są pralki – możemy znaleźć w nich przeróżne opcje i programy prania, które pomogą nam uporać się nawet z najbardziej kłopotliwymi plamami i zabrudzeniami odzieży. Jednakże spory wybór funkcji zawsze stwarza pewien problem, zwłaszcza dla osób, które nigdy się tym szczególnie nie interesowały. Jakie znajdziemy programy prania w pralkach Electrolux i kiedy mogą się przydać? 

Programy pralek marki Electrolux – co może zaoferować nam ich urządzenie? 

Oferta marki Electrolux jest bardzo bogata w różnorodne pralki i ciężko byłoby omówić różne kombinacje możliwych opcji, ustawień i programów. Jako przykład weźmy więc pralkę Electrolux PerfectCare 800 ładowaną od frontu ze specjalną szufladą UniversalDose (EW8F249PSPC). Ten model oferuje swoim użytkownikom aż 9 kilogramów załadunku oraz wiele różnorodnych programów, dostosowanych nie tylko do materiałów, ale też potrzeb użytkownika. 

Programy prania w pralce PerfectCare 800 UniversalDose 

Jakie programy prania znajdziemy w tym modelu? Przede wszystkim są to programy dostosowane do różnych tkanin i ich wymagań. PerfectCare 800 oferuje nam: 

 • program do wełny; 
 • program do jeansu (denim); 
 • program do prania bawełny; 
 • program do tkanin syntetycznych; 
 • program do prania kaszmiru. 

Jednakże te programy i funkcje są raczej czytelne. Jak natomiast przedstawia się sytuacja przy mniej oczywistych opcjach i w jakich sytuacjach mogą się przydać? PerfectCare 800 oferuje: 

 • pranie eco 40-60 – program dostosowany do potrzeb najbardziej delikatnych materiałów, który pilnuje odpowiednio niskiej temperatury; 
 • szybkie pranie – korzystając z tej opcji, odzież może być już świeża po zaledwie piętnastu minutach; 
 • wirowanie – czyli dodatkowe odwirowywanie odzieży, sprzyjające mniejszej liczbie zagnieceń; 
 • pranie wstępne – ta opcja jest polecana dla szczególnie zabrudzonych ubrań, zwłaszcza jeśli są pokryte ziemią, piaskiem lub innymi drobnymi substancjami; 
 • Soft Plus – program pozwalający na dokładniejsze dozowanie płynu do płukania, wpływający na zmiękczenie odzieży; 
 • Plus para – ten program dodaje do odzieży gorącą parę, która wpływa na jej zmiękczenie i utrzymanie koloru; 
 • Colour Pro – opcja, która wpływa na jak najdłuższe zachowanie koloru ubrań. 

Programów prania jest znacznie więcej, jednak wymieniliśmy wszystkie te, które najbardziej przydają się w codziennym korzystaniu z pralki. Na różne inne okazje można zastosować także program UltraWash czy funkcję odplamiania. 

Programy prania to nie wszystko – co oferuje nam Electrolux? 

Warto pamiętać, że kiedy kupujemy nowoczesną pralkę, to opcja ręcznego wyboru programu to tylko jeden element, który wpływa na efektywne czyszczenie ubrań. Pralki marki Electrolux są wyposażone także w specjalne, inteligentne systemy, które są w stanie nawet rozpoznać rodzaj tkaniny i dostosować do niej inne parametry. 

Przykładem takiego rozwiązania może być chociażby system SensiCare, który jest w stanie dostosować tryb pracy pralki do wielkości załadunku. W tym kontekście warto zwrócić także uwagę na specjalną szufladę UniversalDose, która służy efektywnemu mieszaniu chemii piorącej z wodą. Dzięki niej więcej detergentu zostaje efektywnie wykorzystane i cały proces prania jest bardziej delikatny dla naszych ubrań. 

Jeśli interesuje nas nie tylko pranie, ale także suszenie ubrań, to Electrolux przygotował ciekawe rozwiązanie także w tym zakresie. PerfectCare 800 UniversalDose nie jest może pralko-suszarką, ale jednym z możliwych akcesoriów do tego modelu jest nakładka na pralkę pod suszarkę. To niewielka półeczka, na której możemy postawić dodatkową suszarkę w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni w łazience czy kuchni. Nakładkę na pralkę pod suszarkę powinny szczególnie docenić te osoby, które nie dysponują zbyt dużą ilością miejsca. Dzięki niej pomiędzy pralką a suszarką będziemy mogli otworzyć wygodną półeczkę, na której możemy postawić detergenty czy kosz podczas prania. 

Jak widać, Electrolux PerfectCare 800 to prawdziwe urządzenie do zadań specjalnych. Spokojnie poradzi sobie z każdym rodzajem prania, niezależnie od jego typu czy materiału. Dodatkowe akcesoria takie jak nakładka na pralkę pod suszarkę są natomiast w stanie w znaczny sposób zwiększyć komfort użytkownika.