Browse By

Czy w iPadzie można wymienić baterię?

Elektronika, w tym używane przez wielu z nas iPady, opiera się zawsze na akumulatorze (baterii), która pozwala nam zabrać urządzenie ze sobą wszędzie. To od baterii zależy długość pracy urządzenia i to bateria decyduje o tym, czy na urządzenie będzie niezawodne i będzie dawać nam frajdę, czy też stanie się w końcu źródłem nieustającej frustracji.

Produkty marki Apple nie bez powodu cieszą się dużym uznaniem wśród konsumentów. Cechuje je przede wszystkim bardzo dobra i konkurencyjna jakość oraz wyróżniające się na tle innych marek parametry. Nic więc w tym dziwnego, że spora część wielbicieli elektroniki oraz nowoczesnych gadżetów z utęsknieniem oczekuje na pojawienie się na rynku nowych produktów tej marki. Oferta marki jest nieustannie poszerzana, aby trafić w gust nawet najbardziej wymagających klientów, którzy cenią Apple za niezawodność oraz najnowsze standardy. Nie inaczej jest z tabletami, czyli popularnymi iPadami. Każde urządzenie elektryczne posiadające akumulator, z czasem jednak wymaga serwisu lub wymiany. Jak to wygląda w przypadku iPada?

Najczęstsze uszkodzenia baterii w iPadzie

Akumulator w urządzeniach elektronicznych takich jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy jest częścią zużywalną, która wraz z upływem czasu oraz z kolejnymi ładowaniami traci powoli swoje właściwości. Po jakimś czasie od zakupu w większości przypadków pojawiają się problemy związane z brakiem wytrzymałości baterii (krótki czas działania na jednym ładowaniu), problemy z ładowaniem czy wyłączanie się w trakcie użytkowania. Wszystkie te aspekty warto dokładnie przeanalizować pod kątem wad i usterek – dzięki ewentualnej naprawie z powodzeniem można przedłużyć żywotność urządzania oraz uniknąć zbędnego wydatku w postaci zakupu nowego iPada czy innego produktu Apple. Szczegółowy opis modeli iPadów i jego różnych generacji znajdziesz np. w pod tym linkiem.

Problemy z samą baterią w iPadzie warto jest różnicować z uszkodzeniem, chociażby portu ładowania czy gniazda USB-C. W każdym profesjonalnym serwisie marki można dokonać bezpłatnej diagnozy oraz dowiedzieć się na temat kosztów naprawy sprzętu.

Wymiana baterii w iPadzie

Poprzez codzienne eksploatowanie sprzętu dochodzi do naturalnego zużywania się poszczególnych podzespołów – szacuje się, że obok uszkodzeń mechanicznych ekranu (wskutek, chociażby upadku czy porysowania ostrym narzędziem), wymiana baterii to jedna z najczęstszych napraw.  Wymiana baterii w iPadzie nie należy do bardzo skomplikowanych. Jest to wydatek, który z pewnością wpływie na komfort użytkowania urządzenia oraz przywróci mu dawną świetność. Warto jednak pamiętać, że usługę te najlepiej wykonać w profesjonalnych salonach zajmujących się urządzeniami elektronicznymi od Apple. Jest to przede wszystkim gwarancja dobrze wykonanej usługi oraz wykorzystania nowoczesnych, odpowiednich materiałów dopasowanych do modelu sprzętu (a nie tańszych, chińskich zamienników).

Każdy autoryzowany punkt serwisowy urządzeń Apple ma w swojej ofercie usługę wymiany baterii w iPadach oraz w innych sprzętach marki. Koszt takiej usługi jest uzależniony od modelu konkretnego urządzenia. Pracownik każdorazowo po poszerzonej diagnostyce problemu przedstawia klientowi szacowany koszt naprawy sprzętu oraz wymiany poszczególnych podzespołów bądź części. Dzięki temu każdy klient może świadomie podjąć decyzję co do zakresu prac oraz polecanych ingerencji w sprzęt, celem polepszenia jego pracy oraz wydajności.

Tekst powstał przy współpracy z AppleHome – Serwisem iPadów w Warszawie