Browse By

Jak wybrać garnitur na ślub?

garnitur ślubnyŚlub – ważny moment w życiu mężczyzny. Chcemy w tym dniu wyglądać elegancko. Jak zatem wybrać garnitur na ślub. O tym wszystkim piszemy w naszym tekście.

Zwróć uwagę na Pannę Młodą…  

Kreacje Panny Młodej i Pana Młodego powinny stanowić spójną całość. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest dobranie garnituru i dodatków do kreacji Panny Młodej. Bez wątpienia warto zwróć uwagę na kolor garnituru. Do białej sukni idealnie będzie wyglądał garnitur ciemnogranatowy. Beż i brąz doskonale będzie współgrał z suknią ślubną w kolorze ecru. Jeżeli chcesz zakupić wymarzony garnitur, a jedyną przeszkodę stanowi brak wystarczających środków pieniężnych to pomocna może okazać się szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że szybka gotówka wymaga spłaty w przyszłości.

Dobry materiał to podstawa    

Dobra tkanina zapewni komfort noszenia garnituru, który tak bardzo jest potrzebny w tym ważnym dniu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest garnitur ślubny wykonany z cienkiej wełny. Taki materiał latem zapewnia ochłodę, a zimą daje ciepło. Koniecznie zadbajmy, aby wybrany model miał jedwabną poszewkę. Zapewni ona komfort i swobodę ruchu, a także idealne dopasowanie. Jeżeli brakuje nam pieniędzy, to z pomocą przychodzi szybka gotówka.

Sylwetka a dobór garnituru    

Garnitur koniecznie musi być dopasowany do kształtu sylwetki Pana Młodego. Marynarki jednorzędowe może wybrać każdy, niezależnie od wagi i wzrostu. Nadają się do każdego typu sylwetki. Z kolei marynarki dwurzędowe i trzyrządowe poszerzają sylwetkę, więc są polecane jedynie dla szczupłych mężczyzn. W marynarki przedłużone powinni zainwestować Panowie wysocy i szczuli.

Wzrost a dobór garnituru   

Panowie mający wysoki wzrost powinni unikać nie tylko zbyt dopasowanych garniturów w jasnych kolorach, ale także dwurzędowych marynarek oraz plisowanych koszul.

Niscy mężczyźni powinni postawić na jednorzędową marynarkę w takim samym kolorze, jak spodnie. Nie powinni wybierać oni czarnych garniturów.

Zwróćmy uwagę na długość rękawów   

To bardzo ważny aspekt, a tak często zapominany. Rękawy marynarki muszą sięgać 5 cm poniżej nadgarstka.

Koszula ważna sprawa  

Nie zapomnijmy o odpowiednim dobrze koszuli. Jej kołnierzyk powinien pasować do twarzy. Jeżeli jest ona mała to kołnierzyk powinien być również mniejszy.