Browse By

Pożyczka dla firm, czyli jak znaleźć pieniądze na start-up!

Rozpoczynając swoją karierę, musimy pamiętać również o dobrych podstawach. Dla wielu początkujących przedsiębiorców ważne jest posiadanie kapitału na start. Jeżeli posiadają niezbędne pieniądze, mogą swobodnie otworzyć własne biuro, zadbać o właściwą kampanię marketingową, a także zadbać o dobrą kadrę pracowniczą. Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Jak nie dać się pochłonąć przez rynek niezauważonym? Odpowiadamy!

Pieniądze na start

Jedną z atrakcyjnych ofert dla przedsiębiorców mogą być pożyczki pozabankowe. Większość pożyczkodawców stawia swoim klientom niższe wymagania niż te, które można spotkać w bankach. Dzięki temu niemal każdy ma szansę na otrzymanie potrzebnych pieniędzy. Należy spełniać jedynie kilka podstawowych warunków, wśród których znajduje się oczywiście wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Dlatego też wnioskodawca musi pamiętać, że pożyczka dla firm jest możliwa już od pierwszego dnia działalności, ale podstawę stanowi potwierdzenie obecności w rejestrze CEIDG. Bez tego ani rusz!

Warto również wspomnieć, że pożyczkodawcy udzielają wsparcia finansowego firmom, których siedziba znajduje się w Polsce. Klient otrzyma pieniądze na działania międzynarodowe, ale centrala przedsiębiorstwa musi mieścić się na terytorium RP. Dodatkowo należy pamiętać o braku wpisów w rejestrach dłużników zarówno przedstawiciela, jak i samej firmy. Co zrobić, kiedy historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia?

Otrzymasz pieniądze również pod zastaw

Przedsiębiorcy, którzy na swojej drodze spotkali już problemy finansowe, co widać w ich historii kredytowej, mogą spróbować swoich sił podczas wnioskowania o pożyczkę pod zastaw. Jednak w takiej sytuacji niezbędne jest posiadanie nieruchomości wolnej od wszelkich zobowiązań. Może to być biuro, działka, mieszkanie oraz wiele innych. Oprócz tego należy być przygotowanym na przedłożenie kilku dodatkowych dokumentów. Wśród nich znajdziemy: numer księgi wieczystej oraz pismo poświadczające nabycie nieruchomości. W zależności od tego, z jakiej firmy zdecydujemy się skorzystać, może być konieczne również zdjęcie lokalu lub dodatkowe dokumenty potwierdzające własność.

Pożyczki pod zastaw to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób posiadających wpisy o zaległościach w bazach, ale również tych, którzy potrzebują większego kapitału. W tym przypadku kwota pożyczki zależy od wartości nieruchomości oraz jej lokalizacji. Oczywiście, zdolność kredytowa zostanie sprawdzone, ale każdy wniosek zostanie rozpatrzony indywidualnie.

Dobrze zaplanuj wydatki!

Właściciel początkującego przedsiębiorstwa powinien przemyśleć, na co przeznaczy otrzymane pieniądze, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę na start. Dzięki temu uniknie sytuacji, kiedy kwota otrzymana od firmy pożyczkowej okaże się za mała, aby pokryć czekające go inwestycje. Nie można zapomnieć również o możliwościach finansowych. Każdą pożyczkę należy zwrócić. Dlatego też wysokość miesięcznej raty powinna zostać dostosowana do budżetu firmy. W takiej sytuacji warto również sprawdzić, czy istnieje możliwość skorzystania z ostatniej raty balonowej. Dzięki niej większość kapitału można zwrócić dopiero pod koniec okresu kredytowania po zrealizowaniu celów i zaksięgowaniu pierwszych zysków.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Rynek pozabankowych instytucji finansowych rozwija się w szybki tempie. Z dnia na dzień pojawiają się nowe firmy, które oferują swoim klientom najlepsze źródło finansowania. Jak wybrać spośród tak wielu propozycji tę odpowiednią? W tym celu mogą posłużyć porównywarki pożyczek. Są to narzędzia udostępniające swoim użytkownikom bazę różnorodnych produktów finansowych. Wśród nich znajdują się zarówno oferty dla firm, jak i klientów indywidualnych. Podstawowe informacje, jakie można otrzymać po przejściu do danej kategorii, to okres kredytowania oraz kwota.

Aby uzyskać więcej informacji na temat danego pożyczkodawcy i jego oferty, warto zajrzeć do opinii o pożyczkach. Są to analizy ekspertów, którzy gromadzą wszystkie dane w jednym miejscu. Użytkownik dowie się z nich, jak wnioskować, ile wynoszą koszty zobowiązania, a także jak skontaktować się z pożyczkodawcą. Jeżeli przedsiębiorca będzie zdecydowany na jedną z ofert, wystarczy kliknąć przycisk “Złóż wniosek” lub “Weź pożyczkę”, aby przenieść się na stronę z formularzem wniosku.

O czym należy pamiętać, otwierając własną firmę?

Po pierwsze należy wyjść do klienta z gotowym pomysłem i być pewnym, że jest to dla niego potrzebne. Po drugie nie zapominaj o ciągłym rozwoju oraz doskonaleniu nie tylko oferty, ale również kwalifikacji własnych i pracowników. Po trzecie pamiętaj o marketingu! Często to właśnie on jest kluczem do sukcesu. Po czwarte dbaj o inwestorów, aby nie zrezygnowali ze wspierania Twojego pomysłu. Po piąte pamiętaj o odpowiednim zarządzaniu finansami!

Artykuł przygotowany przez ekspertów https://pozyczkowy–portal.pl/.