Browse By

Prace na papierze w Art in House

Dom Aukcyjny Art in House to nie tylko obrazy malowane na płótnie; to również dzieła sztuki wykorzystujące medium papieru: rysunki, akwarele oraz grafiki. Prace wykonane w takich technikach do niedawna były traktowane przez polskich miłośników sztuki z rezerwą: podejście to jednak zmienia się, o czym świadczy rekord aukcyjny z grudnia 2017 roku, kiedy to „Macierzyństwo” Stanisława Wyspiańskiego, wykonane pastelem na papierze, pokonało „Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki (olej na płótnie). Poniżej prezentujemy artystów Domu Aukcyjnego i Galerii Sztuki Art in House, tworzących swoje dzieła na papierze.

Młoda Sztuka w Art in House

Sztuka współczesna z dozą renesansu – Wojciech Pelc

Pelc jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów Art in House. Jego sztukę trudno zaszufladkować jako subtelne obrazy do salonu, choć wywiera ona spektakularne wrażenie. Artysta sięga przede wszystkim do tradycji dawnych renesansowych mistrzów, tworzących wieloformatowe szkice na papierze stanowiące wzór dla fresków ściennych. Pelc przedstawia świat anatomii ludzkiego ciała, zastygłego w konkretnych pozach budzących skojarzenia z mitologicznymi obrazami z dawnych wieków. Rezerwuar jego inspiracji stanowi też mroczny surrealizm Franciszka Starowieyskiego, artysty, który uznawał papier za medium pozwalające na uzyskanie większej ekspresji formy. W Domu Aukcyjnym Art in House, prace Wojciecha Pelca można licytować na aukcjach sztuki, które odbywają się co miesiąc.

Galeria obrazów Art in House – Krzysztof Wieczorek

Wystrój wnętrz z grafikami Krzysztofa Wieczorka

Jeżeli zastanawiacie się, co może stanowić subtelniejszą alternatywę dla obrazów w waszym wnętrzu, odpowiadamy – grafiki! Na aukcjach sztuki w Domu Aukcyjnym Art in House pojawiają się akwaforty Krzysztofa Wieczorka, który w swojej twórczości przywołuje najlepsze szkoły rycin XVI oraz XVII wieku, a więc środowisko niemieckie, flamandzkie i holenderskie. Wieczorek w swoich pracach na papierze ukazuje nieprzeniknioną przyrodę, kojarzącą się z rycinami Rembrandta. Jeżeli podobają Wam się jego akwaforty na papierze, zobaczcie sprzedaż obrazów online prowadzoną przez Dom Aukcyjny i Galerię Malarstwa Art in House. Grafiki Krzysztofa Wieczorka często wydawane są w jednym unikatowym egzemplarzu.

Dzieła sztuki Aleksandry Wiszniewskiej w Art in House

Aleksandra Wiszniewska i jej obrazy malowane na papierze

Dzieła sztuki tworzone przez Aleksandrę Wiszniewską w centrum kompozycji najczęściej stawiają postać kobiecą: subtelną, efemeryczną, poetycką, o pastelowym ciele. Trudno dostrzec jej twarz: to korpus zwraca uwagę widza poprzez swoje nienaturalne proporcje. Artystka maluje również splecione ze sobą ciała, których płeć możemy odróżnić jedynie po kształcie sylwetki. Istotnym elementem kompozycji jest tło – surowe, wykorzystujące beżowy kolor papieru; współgra z nią czarna linia węgla nakreślająca kształt postaci. Subtelny erotyzm kompozycji Aleksandry Wiszniewskiej czyni z nich znakomite obrazy do sypialni.

Prace powyższych artystów znajdziecie w ofercie Domu Aukcyjnego i Galerii Sztuki Art in House. Są one nie tylko dostępne na licytacjach, ale również jako sztuka online (https://artinhouse.pl/pl/sklep) – do kupienia w naszej galerii internetowej. Zachęcamy do pokochania papieru – sztuka to nie tylko obrazy malowane na płótnie!