Browse By

Szybka pożyczka przez internet – jak to działa? Czy jest bezpieczna?

pieniądzeWiele osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, rozważa możliwość skorzystania z pożyczki online na raty. Czy pożyczka przez internet to bezpieczne i opłacalne rozwiązanie? Gdzie szukać najlepszych ofert?

 

 

1. Szybka pożyczka – dla kogo?
2. Jak działa pożyczka przez internet?
3. Czy pożyczki na raty to bezpieczne rozwiązanie?
4. Jakie pożyczki na raty są dostępne na rynku?
5. Jakie warunki musi spełnić klient, by otrzymać pożyczkę przez internet?
6. Pożyczki online na raty – gdzie szukać najlepszych ofert?

Szybka pożyczka – dla kogo?

Szybka pożyczka to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujesz natychmiastowego zastrzyku gotówki – na przykład w trudnej sytuacji finansowej (choroba, utrata pracy) lub w momencie, kiedy pojawi się wyjątkowa okazja zakupowa, która nie może czekać. Pożyczki online na raty to także doskonała opcja dla osób, które z jakichś przyczyn nie mogą wziąć tradycyjnego kredytu w banku (przykładowo nie mogą wykazać stałego źródła dochodów, są w zaawansowanym wieku lub posiadają wiele innych zobowiązań finansowych).

Jak działa pożyczka przez internet?

Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę przez internet, pierwszym krokiem jest wybór sprawdzonej i zaufanej firmy, od której pożyczysz pieniądze. Powinieneś też określić, jaka kwota cię interesuje i jak długo planujesz spłacać zobowiązanie. Następnie musisz wypełnić wniosek online i przesłać potrzebne dokumenty (zazwyczaj wystarczy skan aktualnego dowodu osobistego, czasem potrzebna jest także weryfikacja tożsamości przy pomocy bankowości internetowej). O zaakceptowaniu wniosku zostaniesz poinformowany szybciej, niż w przypadku tradycyjnych banków – zazwyczaj jest to maksymalnie doba, jednak wielu pożyczkodawców podejmuje decyzję nawet w 15 minut. Jeżeli wszystko będzie w porządku, otrzymujesz umowę, której podpisany skan odeślesz do firmy udzielającej pożyczki online na raty – pieniądze powinny się znaleźć na twoim koncie w ciągu kilku minut, maksymalnie do 24 godzin.

Czy pożyczki na raty to bezpieczne rozwiązanie?

Pożyczka przez internet jest równie bezpieczna, jak tradycyjny kredyt w banku. Warto jedynie pamiętać o kilku zasadach związanych z pożyczaniem pieniędzy online. Przede wszystkim wybierz zaufanego pożyczkodawcę, który zaoferuje ci uczciwe warunki i obsługę klienta stojącą na wysokim poziomie. Zwróć także uwagę na wygląd strony internetowej firmy, z której usług korzystasz: jeśli coś wydaje się podejrzane (na przykład adres URL zawiera dodatkowe litery lub cyfry), absolutnie nie podawaj żadnych danych przed zweryfikowaniem, czy witryna jest autentyczna. Jeżeli wszystko jest w porządku, możesz już na spokojnie zapoznać się z umową i dokładnie przeanalizować jej treść. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na wszystkie zapisy, które są związane z kosztami pożyczki (prowizja, odsetki etc.). Dzięki temu będziesz miał pewność, że wzięta przez ciebie pożyczka przez internet na konto będzie opłacalna i bezpieczna.

Jakie pożyczki na raty są dostępne na rynku?

Możesz zdecydować się między innymi na pożyczkę przez internet na konto lub do odbioru w gotówce. Niektóre firmy umożliwiają także wzięcie chwilówki bez sprawdzania, czy pożyczkobiorca nie figuruje w rejestrach dłużników (BIK, BIG S.A., KRD). Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne dla osób, które posiadają już kilka zobowiązań lub zalegają ze spłatą kredytu. Kwota pożyczki, jaką można wziąć za pośrednictwem internetu, zależy od zdolności kredytowej klienta i waha się od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Jakie warunki musi spełniać klient, aby otrzymać pożyczkę przez internet?

Warunki otrzymania pożyczki różnią się w zależności od firmy, która jej udziela, jednak istnieje kilka ogólnych wymagań obowiązujących u niemal każdego pożyczkodawcy. Klient ubiegający się o pożyczkę musi być osobą pełnoletnią, o pełnej zdolności prawnej, posiadać polskie obywatelstwo i aktualny dowód osobisty oraz telefon komórkowy (w celu weryfikacji SMS). Niektóre firmy udzielające pożyczek wymagają także, by pożyczkobiorca posiadał dostęp do bankowości elektronicznej i aktywne konto bankowe – jest to podstawowy wymóg w przypadku pożyczek na konto. Jeżeli klient posiada inne, niespłacone zobowiązania, powinien również zorientować się, czy wybrany przez niego pożyczkodawca nie sprawdza potencjalnych pożyczkobiorców w bazach dłużników.

Pożyczki online na raty – gdzie szukać najlepszych ofert?

Przed wybraniem firmy, z której usług skorzystasz, koniecznie zapoznaj się z opiniami na jej temat. Dobrym pomysłem jest na przykład odwiedzenie forum tematycznego, na którym użytkownicy wymieniają się doświadczeniami i rekomendują lub odradzają konkretnych pożyczkodawców. Warto również skorzystać z profesjonalnej witryny oferującej ranking pożyczek przez internet – jest to wygodny i szybki sposób na porównanie ofert wielu firm jednocześnie. Poza tym, znajdują się tam wyłącznie bezpieczne i sprawdzone propozycje, dzięki czemu klient nie musi weryfikować wiarygodności każdej z opcji na własną rękę.

Artykuł partnera