Browse By

Jaki ekspres do kawy wybrać?

ekspres do kawy

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy czas kupić własne mieszkanie, wynieść się od rodziców czy innego wynajmowanego molochu i za kredyt rozpocząć nową erę. Pojawia się przy tym przedsięwzięciu wiele pytań i problemów, a jednym z ważniejszych jest właśnie – jaki ekspres do kawy wybrać? Dobry ekspres do kawy to kamień węgielny naszej produktywności i podwalina sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Dlatego do tematu należy podejść z odpowiednią powagą.

Ekspresy do kawy występują w różnych wariantach i łatwo jest ulec złudzeniu, że jest to temat zbyt trudny do sprawnego poruszania się i sytuacja jest fatalna. Otóż nie jest, bo wybór najlepszego ekspresu do kawy wcale nie jest skomplikowanym procesem.

Szeroki asortyment ekspresów znajdziesz na stronie: https://www.coffeedesk.pl/ekspresy-do-kawy/. A poniżej garsć informacji, która ułatwi wybór.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Przede wszystkim zastanów się co lubisz. Nie musi to wymagać uczęszczania na bolesną i drogą psychoanalizję w nurcie Lacanowskim ani nawet na psychoterapię. Pomyśl jaką kawę pijesz i lubisz, jaka kawa sprawia, że chcesz wstać z łóżka? A jeśli nawet dla kawy nie chcesz wstać z łóżka, to może rozważ tę psychoanalizę.

Ekspres do kawy przelewowej

Czarna kawa wcale nie jest już kawą twardzieli, który na śniadanie popijają nią paczkę papierosów w międzyczasie snując plany o tym jak zostać królem dzielnicy, albo z rozrzewnieniem wspominają czasy zakładów karnych, bo tam przynajmniej wszystko było jasne i proste. Co to to nie. Kawa czarna jest dziś kawą prawdziwych hipsterów czytających poezję nowego nurtu i dyskutujących o nominacjach do nagrody Nike, o ile są lepszego sortu, Ci gorszego dyskutują o książkach o których słyszeli i udają że je przeczytali. Zależy Ci na krzewieniu kultury? Czujesz się outsiderem? To znak, że ekspres przelewowy  może stanąć śmiało w Twoich dumnych czterdziestu metrach kwadratowych.

Ekspres do kawy ciśnieniowy

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe to sprzęt dla tych, którzy w dzieciństwie przepadali za wycinankami i innym lepieniem z modeliny. To ekspres dla cierpliwych. Nic nie jest tu tak proste jak może się wydawać. Jednak nie znaczy to, że przygotowanie espresso w warunkach domowych musi być męczarnią. Jest to jak najbardziej możliwe, tak jak możliwe było wyklejenie kartki formatu A3 kawałkami papieru o średnicy paznokcia. Wszystko w zasięgu Twoich możliwości.

Najlepszy ekspres do kawy

Dobry ekspres do kawy wcale nie musi kosztować grubych milionów, ale skoro i tak bierzesz kredyt na mieszkanie to co masz na ekspres żałować. Ale żałować możesz i wcale się to nie odbije na jakości kawy, bo jak ziarno będzie dobre to wszystko będzie dobre, nawet życie.