Browse By

Pomoc domowa przez internet – gdzie szukać?

Znalezienie osoby, która pomoże nam w drobnych pracach domowych, takich jak sprzątanie, gotowanie, pranie wydaje się być zadaniem dosyć prostym. Jednak znalezienie pomocy domowej, która będzie rzetelnie wywiązywała się ze swoich obowiązków i z którą znajdziemy wspólny język, może okazać się już nieco trudniejsze do wykonania. Gdzie szukać pomocy domowej na miarę naszych oczekiwań? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto zatrudnić pomoc domową?

Tempo życia w mieście jest coraz szybsze, a doba wciąż ma tylko 24 godziny. Praca pochłania nam coraz więcej czasu, stanie w miejskich korkach zabiera wiele minut w ciągu dnia i coraz trudniej znaleźć chwilę na cotygodniowe sprzątanie całego mieszkania. W domu, niezależnie od tego, czy mieszkamy w kawalerce czy w willi z ogrodem, zawsze jest coś do zrobienia. Pranie, gotowanie, odkurzanie, mycie okien, wyprowadzenie psa, robienie zakupów, prasowanie, zmywanie – to tylko niektóre z czynności, z jakimi przychodzi nam się zmagać na co dzień. A gdzie miejsce na relaks, sport albo hobby? Kiedyś zatrudnienie pomocy domowej kojarzyło się z luksusem, na który mogą sobie pozwolić nieliczni. Dziś coraz więcej osób korzysta z tego typu usług, zyskując dzięki temu porządek, lepsze samopoczucie oraz więcej czasu dla siebie i najbliższych.

Zatrudnienie pomocy domowej – gdzie szukać? czego wymagać?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na zatrudnienie osoby, która przejmie część naszych obowiązków domowych, powinniśmy zakres jej prac, co pomoże w znalezieniu odpowiedniego człowieka o właściwych kompetencjach i uniknąć ewentualnych nieporozumień. Trzeba również ustalić, z jaką częstotliwością pomoc domowa ma do nas przychodzić. Czy wystarczy gruntowne sprzątanie raz w miesiącu, czy wolimy krótsze wizyty co tydzień? Przed przystąpieniem do poszukiwań odpowiedniej osoby najlepiej jest zanotować sobie na czym szczególnie nam zależy, jeśli chodzi o sprzątanie mieszkania. Czy oprócz odkurzania ma być także zrobione pranie, jak często mają być myte okna itd. Im szybciej ustalimy takie szczegóły, tym nasz współpraca z osobą zatrudnioną na stanowisko pomocy domowej będzie lepiej się układać. Poszukiwania odpowiedniej osoby zwykle zaczyna się od rozmów ze znajomymi – należy zapytać, czy nie znają kogoś godnego polecenia. Jednak równie dobrym rozwiązaniem jest szukanie pomocy domowej przez Internet. Oprócz portali z ogłoszeniami o pracę warto zajrzeć na specjalistyczny portal www.pomocedomowe.pl. Znajdziemy tam profile kandydatek, ich stawki godzinowe, referencje, zakres obowiązków, jakie mogą wykonywać, doświadczenie, a także przedziały czasowe, w których są dyspozycyjne. Co najważniejsze, możemy od razu szukać osoby, która mieszka w niedalekiej odległości od naszego miejsca zamieszkania. Będzie to sporym ułatwieniem współpracy. Pamiętajmy, że koszt zatrudnienia osoby do pomocy zależy od jej wymiaru czasu pracy, a ten z kolei zależy od naszych potrzeb, metrażu mieszkania i zakresu obowiązków, jakie chcemy powierzyć wybranej osobie. Niemniej jednak w ostatecznym rozrachunku, płacąc za usługi pomocy domowej, zyskujemy nie tylko czysty dom, do którego przyjemniej jest wrócić po ciężkim dniu pracy, ale także swój wolny czas, który jest bezcenny.