Browse By

Sklep fotograficzny, foto sprzęt i akcesoria fotograficzne – dlaczego lepiej wybierać je przez internet?

Kupowanie sprzętu fotograficznego to spory wydatek. Dlatego nie dziwi fakt, że często szukamy sposobu na to, aby jak najwięcej zaoszczędzić na takim zakupie – szukamy promocji lub używanego sprzętu w dobrym stanie. Zarówno jedno i drugie możemy znaleźć w sieci. Możemy korzystać z ofert sklepów internetowych, komisów lub platform społecznościowych i serwisów, gdzie ogłaszają się osoby prywatne, które chcą sprzedać swój stary sprzęt, by kupić dla siebie coś nowego. Które z tych rozwiązań jest najlepsze i najbezpieczniejsze?

Ogłoszenia osób prywatnych na portalach społecznościowych i serwisach ogłoszeniowych

Obecnie, kiedy portale społecznościowe są niezwykle popularne i tworzone są na nich grupy pasjonatów, nie dziwi fakt, że coraz więcej osób ogłasza chęć sprzedania czy kupienia określonego sprzętu. W taki sposób można kupić w atrakcyjnej cenie naprawdę dobry sprzęt. Jednak z uwagi na to, że jest on używany, trzeba dokładnie sprawdzić, w jakim stanie się znajduje. Jest to ważne, gdyż obok wielu uczciwych sprzedających mogą pojawić się osoby chcące oszukać nas sprzedając sprzęt niskiej jakości, uszkodzony lub w ogóle go nie wysyłając, wyłudzić pieniądze.

Sklepy internetowe i komisy fotograficzne online

O wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się być korzystanie z oferty przygotowanej przez sklepy internetowe. Jednak wiele osób uważa, że nie stać ich na nowy sprzęt, nawet w momencie, gdy sklep oferuje wysokie rabaty i promocje sezonowe. Dlatego też dobrze jest wybrać taki sklep jak np. sklep fotograficzny e-oko.pl, który jest jednocześnie komisem fotograficznym. W ofercie komisowej znajdziemy wysokiej jakości sprzęt używany, który był poddany kontroli i sprawdzeniu, czy działa i czy jest w dobrym stanie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup w komisie fotograficznym, możemy też liczyć na wsparcie konsultantów. Pomogą nam dobrać sprzęt fotograficzny, a także pasujące do niego akcesoria. Korzystanie z komisu to także dobra okazja dla osób, które kolekcjonują stare aparaty fotograficzne lub szukają części zamiennych do modeli, które już zostały wycofane z produkcji i nie można ich dostać w serwisach.

Jak wybrać sprzęt fotograficzny online

Warto też pamiętać, że kupując w sklepie czy komisie fotograficznym, możemy liczyć na to, że sprzęt będzie odpowiednio zabezpieczony na czas wysyłki. W przypadku wysyłki od osób prywatnych nie zawsze tak jest. Dodatkowo przy zakupie na odległość obowiązuje zasada, że możemy zwrócić towar w terminie 14 dni bez konieczności podawania przyczyny. Na zakupiony sprzęt otrzymujemy również gwarancję – w przypadku sprzętu nowego jest to gwarancja producenta. Jeżeli kupujemy sprzęt z komisu, to otrzymujemy gwarancję komisową, która z reguły jest krótsza niż producenta i zależy też od rodzaju sprzętu, jaki kupujemy (zobacz również Komis fotograficzny, czyli jak bezpiecznie (i niedrogo) kupić używany sprzęt fotograficzny?).

Jeżeli coś się stanie ze sprzętem tak kupionym, możemy też skorzystać z prawa do zgłoszenia reklamacji, a gdy kupujemy od osoby prywatnej, niestety nie możemy skorzystać z żadnego z wyżej opisanych przywilejów konsumenta.