Browse By

Kalkulator kredytowy samochodowy pozwala poznać szczegóły umowy kredytu

Decydujesz się na nowy samochód? Wybór najlepszego modelu to nie lada zadanie! Jeśli chcesz ułatwić sobie podjęcie decyzji i szybko obliczyć wysokość raty kredytu na auto, to kalkulator kredytowy samochodowy będzie narzędziem, które Ci w tym pomoże!

Kalkulator kredytowy samochodowy pomoże obliczyć wysokość raty

Zawiłości umów z instytucjami finansowymi często spędzają sen z powiek wszystkim tym, którzy chcą skorzystać z bankowych instrumentów finansowych. Dość skomplikowany język i duża liczba różnych danych nie ułatwiają ich zrozumienia. Czasem nawet w przypadku prostego kredytu trudno rozeznać się, jakie kryteria tak naprawdę wpływają na finalną wysokość miesięcznej raty. Na szczęście kalkulator kredytowy samochodowy, przygotowany przez Volkswagen Financial Services do wyliczenia wysokości rat w Kredycie EasyDrive, pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości. Dzięki niemu zobaczysz, jak zmienia się miesięczny koszt kredytu przy zmianie różnych czynników.

Kalkulator kredytowy samochodowy rozwiewa wątpliwości

Podstawowymi czynnikami, mającymi wpływ na Kredyt EasyDrive są:

  • cena auta,
  • długość trwania umowy kredytowej,
  • wysokość wkładu własnego,
  • roczny limit przebiegu pojazdu.

Kalkulator kredytu samochodowego dostępny jest na stronie internetowej uwzględnia wszystkie cztery kryteria i wylicza miesięczną ratę. Jak to wygląda w praktyce?

Nowy samochód na kredyt EasyDrive

Za podstawę wyliczeń niech posłuży nowy Volkswagen Polo z silnikiem o poj. 1,6 TDi, o mocy 80 KM i z 6-stopniową skrzynia biegów. W salonie samochodowym można go nabyć albo za 67 590 zł, albo na kredyt EasyDrive, już od 516 zł miesięcznie. Jest to najniższa możliwa rata za ten model. O jej wysokości zadecydowały:

  • długość okresu kredytowania – w tym wypadku 48 rat,
  • wysokość wkładu własnego – 30 proc. wartości auta,
  • limit przebiegu samochodu w ciągu roku – 20 tys. km.

Kalkulator ma elastyczne kryteria

Każdą z tych wartości można jednak, w ustalonych przez Volkswagen Financial Services ramach, zmieniać, co przełoży się na ostateczny koszt miesięcznej raty. Na przykład, wyeliminowanie wkładu własnego, przy pozostawieniu bez zmian pozostałych zmiennych, spowoduje, że miesięczna rata wyniesie 1010 zł.

Dla pogromców szos

Dzięki samochodowemu kalkulatorowi kredytowemu możesz np. poszukać najniższej raty przy możliwie najwyższym limicie przebiegu auta w ciągu roku, który wynosi 40 tys. km. Po kilku zmianach ustawień szybko okaże się, że w takim wypadku najniższa rata wyniesie 639 zł, a wpływają na nią następujące wartości poszczególnych kryteriów:

  • 48 rat kredytu,
  • 30 proc. wartości pojazdu jako wkład własny.

Jak widać, dzięki kalkulatorowi kredytowemu samochodowemu wszystkie zależności pomiędzy głównymi czynnikami kształtującymi miesięczne raty a ich wysokością są widoczne jak na dłoni. To zaleta tej użytecznej aplikacji, gdyż te same zależności opisane w umowie kredytowej nie byłyby już tak jasne i klarowne.