Browse By

Pięć prostych sposobów na kupno Bitcoina

Jeśli należysz do grupy osób, które sprawdziły ostatnio kurs bitcoin i zainteresowały się kupnem tej kryptowaluty, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — wcale nie jest to skomplikowany proces. Istnieje kilka całkiem prostych sposobów na zdobycie Bitcoina, a w tym artykule zaprezentujemy 5 z nich.

 

Giełda kryptowalut

 

Giełda kryptowalut z ustaloną reputacją stanowi bardzo prosty i wygodny sposób na kupno Bitcoina. Każda platforma tego typu ma swoje własne wymagania związane z bezpieczeństwem, swoje własne prowizje, funkcje oraz oferty specjalne. Warto więc dobrze przemyśleć, na której giełdzie chcielibyśmy działać, zanim zdecydujemy się założyć konto na którejś z nich. Popularne giełdy często wybierane przez początkujących to między innymi Binance oraz Kriptomat. Ponieważ wszystko odbywa się przez internet, nie musisz nawet wychodzić z domu aby wejść w posiadanie pożądanej ilości Bitcoinów.

 

Twarzą w twarz

 

Jednym z najbardziej bezpośrednich i prywatnych sposobów jest kupno Bitcoina bezpośrednio od sprzedającego. Może to być na przykład zaufany przyjaciel albo mieszkający nieopodal znajomy. Metoda jest anonimowa, ponieważ o transakcji wiesz wyłącznie ty, oraz osoba z którą handlujesz. Nie wymagana jest od ciebie tutaj żadna rejestracja ani weryfikacja. Organizowane są również spotkania entuzjastów Bitcoina, tzw. bitcoin meetups, na których możesz poznać osoby, od których w prosty sposób nabędziesz kryptowalutę.

 

Platforma do tradingu P2P

 

Innym sposobem na bezpośrednie kupno Bitcoina jest nawiązanie kontaktu ze sprzedającym za pośrednictwem platformy P2P typu local.Bitcoin.com. Do wyboru mamy tam kilka metod płatności, wliczając w to Paypal, czy też przelew bankowy. Poprzez taką stronę można nawet sprzedawać towary za krypto. Każdy użytkownik prezentuje swoje własne oferty i przedstawia własne ceny. Pamiętaj więc, aby znaleźć sprzedawcę z dobrą reputacją, uczciwą ceną oraz historią ukończonych transakcji.

 

Karta kredytowa

 

Niezwykle prostym sposobem na kupno Bitcoina jest wykorzystanie karty kredytowej. Tego rodzaju płatność możliwa jest na przykład na buy.Bitcoin.com, a użytkownicy mogą wybrać którą kryptowalutę chcieliby nabyć: Bitcoin cash lub Bitcoin core.

 

Po kliknięciu na przycisk “kup”, pojawia się okno w które wpisujemy adres portfela Bitcoin. Jeśli takiego nie posiadasz, znajdziesz tam instrukcje, które pozwolą ci pobrać portfel za darmo.

 

Bitomat

 

Bitomaty pojawiają się już na całym świecie. Są tu urządzenia, które wyglądem przypominają bankomaty, a służą do prostego i wygodnego kupowania Bitcoinów. Ze względu na panujące regulacje, opcja ta nie jest aż tak prywatna jak zakup kryptowaluty bezpośrednio od innych użytkowników, to jednak bitomaty umożliwiają niezwykle proste wejście w świat kryptowalut.

 

W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych metod, kupno Bitcoina w bitomacie jest jednak dla mieszkańców Kartuz raczej utrudnione. W mieście nie znajdziemy bowiem jeszcze żadnego urządzenia tego typu, a najbliższe znajdują się w Gdańsku.