Browse By

Marketplace w IdoSell – jak to działa? Dlaczego warto?

Każdy właściciel sklepu internetowego szuka różnych sposobów na zwiększenie sprzedaży. Poza klasycznymi działaniami w internecie (aukcje internetowe, porównywarki) i sprzedażą stacjonarną, warto pomyśleć o marketplace. Co to takiego? Dlaczego warto?

Marketplace – korzyści dla sprzedających i kupujących

Choć marketplace zapewnia całkiem nowe, innowacyjne podejście do biznesu online, to można go porównać do wielkiego targowiska, lecz w wersji internetowej. To więc miejsce, w którym swoją ofertę może przedstawić wielu sprzedawców. Ta platforma zapewnia dostęp do ogromnej ilości produktów, co zwiększa szanse na udane transakcje dla właścicieli sklepów internetowych, zapewniając jednocześnie kupującym ogromny wybór różnych towarów. Co równie ważne – marketplace działa w prosty, intuicyjny sposób, gromadząc bardzo dużą ilość produktów i szeroką ofertą cenową – https://www.idosell.com/pl/marketplaces/. Takie zakupy są szybkie, sprawne i bezpieczne.

Idosell – idealne miejsce do sprzedaży w marketplaces

Żeby robić to skutecznie, warto wybrać sprawdzoną platformę sprzedażową – IdoSell, gdzie mamy dostęp do sprzedaży swoich produktów w wielu kanałach. Za sprawą nowoczesnego i intuicyjnego WMS dla e-commerce wszystkie zamówienia integrowane są w jednej kolejce zamówień. Wbudowana integracja z wieloma marketplaces zapewnia sprzedaż nie tylko w najpopularniejszych serwisach (Amazon, Allegro, eBay), ale też w wielu innych. Ich liczba jest praktycznie nieograniczona.

Zalety marketplace w IdoSell

Zalet sprzedaży marketplace w ramach IdoSell jest bardzo dużo. Zebraliśmy najważniejsze. To przede wszystkim natychmiastowe uruchomienie sprzedaży w wybranym marketplace. Nie musimy więc tracić czasu na zbędne przygotowanie i wdrożenie – tu wszystko odbywa się szybko i sprawnie. Zyskujemy dostęp do sprzedaży zagranicznej, dzięki czemu mamy możliwość dotarcia do odbiorców na całym świecie. Tym sposobem nie tylko docieramy do wielu różnych klientów i sprzedajemy im swoje produkty, ale też coraz lepiej budujemy świadomość swojej marki. Dzieje się tak, ponieważ z większości marketplace widnieją informacje o naszym sklepie. Co równie ważne -na każdym etapie zarządzamy swoją ofertą sklepową. Wspomniany wcześniej WMS dla e-commerce to jednocześnie pewność łatwej obsługi zamówień z marketplace – wygląda ona tak samo szybko i sprawnie, jak z pozostałych źródeł.

IdoSell gwarantuje dostęp do kompletnego i przyjaznego środowiska do sprzedaży na marketplace. Partnerzy IdoSell bardzo dobrze znają opisywaną platformę i zasadę jej działania, aktywnie współpracując przy tworzeniu i ulepszaniu integracji. Żeby rozpocząć sprzedaż, wystarczy po prostu samodzielnie podpisać umowę z wybranym marketplace, dodając go do listy wykorzystywanych marketplace w panelu administracyjnym swojego sklepu IdoSell. Następnie przekazać musimy dane dostępowe wybranej platformie, dzięki czemu zostaną pobrane najważniejsze informacje o towarach w sklepie. Tyle trzeba, by w krótkim czasie zaczęły pojawiać się pierwsze zamówienia.

Prowadząc swój sklep internetowy, nie warto się ograniczać, bo możliwości jest bardzo dużo. Marketplace zapewnia dotarcie do klientów z całego świata, co w sposób maksymalny zwiększa sprzedaż i rozpoznawalność naszej marki. Za sprawą tak intuicyjnych platform sprzedażowych, jak IdoSell każdy może szybko rozpocząć swoją przygodę z marketplace, oferując swoje produkty w wielu kanałach sprzedażowych.