Browse By

Kupujesz smartfon – co musisz wiedzieć?

Współczesne telefony służą już nie tylko do standardowej wymiany smsów czy prowadzenia rozmów – smartfony to niejako okno na świat, które pozwalają na robienie wysokiej jakości zdjęć i filmów, korzystanie z mediów społecznościowych czy internetu. Jeżeli jesteś na etapie wyboru smartfona dla siebie lub bliskiej osoby – poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci dokonać trafionego wyboru!

1. Jaki smartfon wybrać? Czy dual sim będzie dla Ciebie?

2. Pojemność smartfona – jaką powinien mieć Twój telefon komórkowy?

3. Co zrobić ze starym smartfonem? Wykorzystaj tanie smartfony jako backup!

Jaki smartfon wybrać? Czy dual sim będzie dla Ciebie?

Jeżeli jesteś na etapie wyboru smartfona – warto ustalić na początku kilka parametrów, które powinien on spełniać. Wielkość ekranu, aparat, środowisko – system operacyjny Android czy Apple – to wszystko ułatwi Ci dalsze poszukiwania telefonu dotykowego. Współczesne smartfony umożliwiają nie tylko podtrzymywanie komunikacji, ale i szereg innych aktywności. Należy do nich np. elektroniczna bankowość, zakupy online czy nawet praca (jeżeli np. prowadzisz konta społecznościowe marek). Jeżeli w związku z charakterem swojej pracy musisz robić dobrej jakości zdjęcia – sięgnij po taki smartfon, który będzie miał aparat przedni oraz odpowiednio dużą przekątną ekranu, co pozwoli Ci na wygodną obróbkę zdjęć.

Jeśli jesteś posiadaczem dwóch numerów – np. prywatnego i służbowego, dobrym rozwiązaniem może być dla Ciebie dual sim. Sprawdź dostępne propozycje na https://www.neo24.pl/gsminavi/smartfony.html.

Pojemność smartfona – jaką powinien mieć Twój telefon komórkowy?

Na to pytanie ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybierając smartfon do codziennego użytku, który nie będzie Ci potrzebny do wykonywania dużej ilości zdjęć czy filmów – wówczas z powodzeniem może Ci wystarczyć np. 64 GB. Jeżeli jednak dużo fotografujesz i masz w swoich zasobach dużo filmów – warto zainwestować w model o większej pojemności, np. 128 GB. Najnowsze smartfony mają nie tylko jeden aparat tylny, ale nawet potrójny. Taki aparat główny jest w stanie wykonywać zdjęcia naprawdę świetnej jakości! Taki telefon dotykowy to naprawdę zaawansowane technologicznie urządzenie, nierzadko wzbogacone o czytnik linii papilarnych, co pozwala na szybkie odblokowanie telefonu. Tanie smartfony mogą z kolei cechować się aparatem gorszej jakości. Warto zwrócić też uwagę na to, że takie telefony dotykowe są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego zaleca się naklejenie na ekran szkła hartowanego, które będzie chroniło telefony komórkowe przed pęknięciem i uszkodzeniem. Najlepsze smartfony dostępne na rynku cechuje szereg udogodnień technicznych – sprawdź, czego możesz oczekiwać po takim sprzęcie i ustal najważniejsze dla siebie parametry.

Co zrobić ze starym smartfonem? Wykorzystaj tanie smartfony jako backup!

Jeżeli Twój tani smartfon miał wbudowany czytnik kart pamięci – możesz go wykorzystać jako narzędzie do przeglądania starych fotografii. Co więcej – jeśli pojemność baterii jest dla Ciebie satysfakcjonująca – taki starszy model telefonu dotykowego możesz także wykorzystać np. jako kamerkę internetową. Dzięki temu będziesz miał możliwość podglądu na to, co dzieje się w Twoim domu podczas nieobecności. To szczególnie przydatna funkcja, którą docenią posiadacze małych dzieci i zwierząt. Jak widzisz jest sporo możliwości zagospodarowania takiego telefonu przy odrobinie kreatywności. Z pewnością znajdziesz najlepszy sposób na rozsądne spożytkowanie takiego urządzenia!