Browse By

Jakie akcje warto kupić?

Szukasz spółek, które będą wynagradzać inwestorów przez wiele lat? Warto zwrócić uwagę na kilka przedsiębiorstw.

Inwestowanie w wartość jest jednym z najlepszych sposobów na budowanie bogactwa. Wystarczy zapytać Warrena Buffetta, króla nowoczesnego inwestowania wartościowego i prawdopodobnie najbardziej skutecznego inwestora swoich czasów. Jeśli chciałbyś rozpocząć inwestowanie, dowiedz się jak kupować akcje dla początkujących.

Akcje zazwyczaj są notowane poniżej ich rzeczywistej wartości opartej na aktywach, przychodach lub innych wskaźnikach. Spółki te mają najczęściej ugruntowaną pozycję i są rentowne, a także często wypłacają dywidendy. Zazwyczaj nie nagradzają one inwestorów wysokim wzrostem, ale zapewniają bezpieczeństwo i niskie ryzyko, które są kluczowymi elementami zdywersyfikowanego portfela. Powoli i spokojnie wygrywa się wyścig.

Target 

Wejście Targetu na szczyt handlu detalicznego było szybkie, ale wyrachowane. Ci, którzy dostrzegli potencjał firmy, gdy kilka lat temu przekształciła się z taniego i szykownego sprzedawcy detalicznego w giganta omnichannel, skorzystali na tym, a cena akcji wzrosła o 255% w ciągu ostatnich pięciu lat.

To silny i długotrwały wzrost, odzwierciedlający ogromny sukces Targetu, który wprowadził na rynek mocną mieszankę cyfrowych opcji zakupowych jeszcze przed wybuchem pandemii, a następnie czerpał z tego zyski, gdy klienci robili zakupy w domu.

Target jest liderem w zakresie opcji wysyłki tego samego dnia, co nawet władcy e-handlu Amazonowi trudno jest dorównać. Usługi tego samego dnia, które obejmują odbiór, podwózkę i dostawy, rosły w trzycyfrowym tempie przez cały okres pandemii i utrzymały wysoki, 90% wzrost w pierwszym kwartale fiskalnym. Target korzysta z ponad 1900 lokalizacji swoich sklepów, aby szybciej i taniej dostarczać produkty do domów, a sklepy zrealizowały ponad 75% zamówień cyfrowych w I kwartale.

Target dobrze radzi sobie z formatem małych sklepów, który pozwala mu obsługiwać gęstsze obszary miejskie, a połowa planowanych otwarć nowych sklepów ma być właśnie w tym formacie.Target może odnieść sukces w każdym środowisku, a 23% wzrost przychodów w pierwszym kwartale był napędzany przez kompakty sklepowe, ponieważ ludzie zaczęli znowu wychodzić z domu.

Akcje Target są notowane przy rozsądnej cenie 22-krotności 12-miesięcznych zysków, a spółka wypłaca dywidendę, która przy obecnej cenie daje 1%.

Coca-Cola

Pandemia była wyzwaniem dla mistrza napojów, firmy Coca-Cola. Wykazała się jednak dużą odpornością, podnosząc innowacyjność i dystrybucję produktów na wynos, gdy miało to znaczenie. Pomogło to firmie wyjść z poważnych spadków sprzedaży i odnotować 42% wzrost przychodów netto rok do roku, co stanowiło 14% wzrost w stosunku do poziomów z 2019 roku.

Udało się to osiągnąć dzięki rygorystycznej restrukturyzacji firmy. Silny globalny system dystrybucji był również kluczowy dla sukcesu. Tak więc, podczas gdy konkurencyjna PepsiCo radziła sobie lepiej w czasie pandemii, dzięki swojej zróżnicowanej linii produktów, która obejmuje śniadania i przekąski, Coke jest nadal liderem w dziedzinie napojów i dokonała wielkiego powrotu.

Jeśli ubiegły rok był trudny, firma zareagowała na presję, wdrażając strategie wzrostu, które będą jej dobrze służyć w przyszłości. Podniosła również prognozy przychodów, zysków i przepływów pieniężnych na rok 2021 i jest dobrze przygotowana do wejścia na nowe rynki przez wiele lat.

Coca-Cola jest znana ze swojej dywidendy, która po obecnej cenie wynosi 2,9%.

Kroger

Kroger jest trzecim co do wielkości dostawcą artykułów spożywczych w Stanach Zjednoczonych, za Walmartem i Costco. Jej akcje nie nadążają za tymi konkurentami, ponieważ sprzedaż nie wzrasta w szybkim tempie, a technologia cyfrowa pozostaje na uboczu.

Jednak sytuacja zaczęła się zmieniać w sieci supermarketów, która posiada 2750 sklepów spożywczych. W ubiegłym roku sieć przeprowadziła reorganizację swoich kanałów cyfrowych i otworzyła nowe magazyny, aby szybciej obsługiwać większą liczbę klientów, a w 2020 roku przychody wzrosły o 14%.

W pierwszym kwartale fiskalnym, który zakończył się 22 maja, rachunki spadły o 4%, co było lepszym wynikiem niż oczekiwano, ponieważ popyt napędzany pandemią zaczął słabnąć. Kroger podniósł prognozę całorocznego zysku na akcję z 2,75 do 2,95 USD do 2,95 do 3,10 USD. Sprzedaż cyfrowa wzrosła o 16% w porównaniu do 92% w pierwszym kwartale 2020, co oznacza dalszy postęp w miarę ponownego otwierania sklepów.

Kroger podniósł swoją dywidendę o 17% w czerwcu, wyżej niż zwykle, w świetle solidnych wyników w 2020 roku. Dywidenda wynosi 1,7% przy obecnej cenie, a akcje są wyceniane 22-krotnie w stosunku do zysku TTM. Berkshire Hathaway Warrena Buffetta ma dużą pozycję w akcjach Krogera i jest to bardzo wartościowa spółka, którą warto rozważyć.