Browse By

Faktoring online pomaga zaoszczędzić czas i co jeszcze?

Jesteś mikroprzedsiębiorcą, który nie może pozwolić sobie na zatory płatnicze? Skorzystaj z faktoringu – zewnętrznej formy finansowania niosącej za sobą kilka korzyści. Dzięki niej nie tylko oszczędzisz czas, ale możesz zyskać znacznie więcej. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na faktoring online.

Jak podaje Polski Związek Faktorów, liczba klientów firm zrzeszonych w PZF w II kwartale 2019 roku wynosi aż 16,6 tys. Statystyki jednoznacznie wskazują, że rośnie liczba przedsiębiorstw zainteresowanych tą formą finansowania. Dużą popularnością cieszy się już nie tylko klasyczny faktoring, ale również jego internetowa wersja.

Jak działa faktoring online?

Faktoring online działa na bardzo podobnej zasadzie jak klasyczny faktoring. Istotą jest wykupienie przez faktora należności wynikających z nieprzeterminowanych faktur, wystawionych z odroczonym terminem płatności. Faktorant (przedsiębiorca) otrzymuje środki od razu po wprowadzeniu faktury do systemu. Takie rozwiązanie skraca cykl rotacji pieniędzy – przedsiębiorca może z nich korzystać od razu, przeznaczając je na dowolny cel.

Różnica polega wyłącznie na formie rozliczania. W przypadku faktoringu online oferowanego przez Idea Money schemat funkcjonowania sprowadza się do kilku kroków:

  • wypełniasz formularz w Internecie,
  • przekazujesz fakturę,
  • odbierasz środki.

Dzięki uproszczeniu procedury do niezbędnego minimum, pieniądze można otrzymać jeszcze tego samego dnia. Proces weryfikacji trwa zaledwie 15 minut – pozytywny wynik oznacza szybką wypłatę środków.

Faktoring online a oszczędność czasu

Zastanawiasz się, jak faktoring online wpływa na oszczędność czasu? Chodzi przede wszystkim o możliwość dopełnienia wszystkich formalności przez Internet. Nie musisz kontaktować się bezpośrednio z firmą faktoringową – wystarczy złożyć wniosek online.

Brak konieczności wychodzenia z biura oraz możliwość ubiegania się o faktoring przez Internet oznacza sporą oszczędność czasu. Nie musisz tracić go na dojazdy, a ponadto formalnościami zajmujesz się w dogodnym dla Ciebie momencie.

Faktoring a realne oszczędności finansowe

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kredytu lub faktoringu, ta druga opcja pozwala poczynić większe oszczędności. Wystarczy porównać koszty obu form finansowania.

W zależności od wybranego modelu, faktoring możesz rozliczać w formie:

  • miesięcznego abonamentu lub,
  • dziennej prowizji.

Oznacza to niższe koszty w porównaniu np. z kredytem obrotowym. Przykładem może być faktoring online przygotowany przez Idea Money. Jeśli finansujesz fakturę o wartości 5000 zł, miesięcznie płacisz zaledwie 117 zł (2,34% miesięcznie).

Co jeszcze zyskujesz, wybierając faktoring?

Faktoring online to rozwiązanie, które daje znacznie więcej niż tylko korzyści wynikające z oszczędności czasu i pieniędzy. Dlatego warto rozważyć tę formę finansowania.

  • Zachowanie płynności finansowej

Jedną z najważniejszych zalet faktoringu jest wsparciew zachowaniu płynności finansowej. Przedsiębiorca ma dostęp do środków – nawet wtedy, gdy kontrahent jeszcze nie uregulował należności. Zmniejsza się jednocześnie ryzyko zatorów płatniczych, dzięki czemu właściciel firmy może realizować zaplanowane inwestycje czy na bieżąco pokrywać swoje wydatki wobec dostawców itp.

  • Większa konkurencyjność na rynku

Jeśli chcesz rozwijać swoją firmę, faktoring może w tym pomóc. W jaki sposób? Masz szansę podpisać umowy o współpracę z podmiotami, które wymagają wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności. Niewielu jest małych przedsiębiorców, którzy decydują się na taki krok – w efekcie zdobywasz przewagę konkurencyjną i możesz sporo na tym zyskać.

  • Wizerunek rzetelnego kontrahenta

Faktoring pomaga w zachowaniu płynności finansowej, dzięki czemu możesz bez opóźnień regulować swoje zobowiązania. W ten sposób budujesz wizerunek rzetelnego kontrahenta, z którym można bez obaw współpracować. Zyskujesz na tym podwójnie, ponieważ możesz próbować negocjować lepsze warunki.

  • Realizacja kolejnych zleceń

Wystawianie faktur nawet z 90-dniowym terminem płatności wcale nie będzie przeszkodą do realizowania kolejnych zleceń. Mając pieniądze pochodzące z faktoringu, możesz przyjąć następne zadania – bez obaw o powstanie zatorów płatniczych.

Kto może ubiegać się o faktoring online?

Faktoring online skierowany jest do każdego przedsiębiorcy, który chciałby rozwijać swoją działalność. Finansowanie ma szansę otrzymać firma wystawiająca faktury z odroczonym terminem płatności – o ile nie minął termin uregulowania należności przez kontrahenta.

Procedura ubiegania się o faktoring sprowadza się do zaledwie kilku kroków. Wypełnij więc formularz, by korzystać z pieniędzy niemal natychmiast po wystawieniu dokumentu i wprowadzeniu faktury do systemu.