Browse By

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń to chętnie reklamowany przez pożyczkodawców produkt finansowy. Wiele osób kusi możliwość zaciągnięcia kredytu bez konieczności odwiedzania banków oraz dostarczania szeregu dokumentów, bez których zwykle pożyczka nie jest możliwa. Czy jednak rzeczywiście kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach jest osiągalny? Kto ma szansę z niego skorzystać? Czy brak konieczności udokumentowania wynagrodzenia oznacza, że o kredyt mogą starać się również bezrobotni? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat kredytów bez zaświadczeń.

Kiedy pojawiają się problemy finansowe, zwykle zależy nam na czasie. Chcemy jak najszybciej oraz możliwie bezproblemowo przejść przez uciążliwy proces wnioskowania o wsparcie w banku. Wiedzą o tym marketingowcy, umieszczając w reklamach hasła typu: kredyt gotówkowy bez zaświadczenia o zarobkach ( https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ).  Przyciągają one uwagę oraz dają nadzieję na możliwość skorzystania z pieniędzy banku, nawet jeśli ma się już na koncie szereg długów, a dodatkowo niskie wynagrodzenie lub zupełny brak dochodów. Czy rzeczywiście jednak tak to funkcjonuje?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – gdzie szukać?

Kredyty gotówkowe bardzo słusznie kojarzą się z bankami. To właśnie te podmioty mogą udzielać kredytów swoim klientom. Coraz częściej pojęcie kredytu mylone jest jednak z pojęciem pożyczki. Część osób jest więc przekonana, że kredyt gotówkowy można zaciągnąć w prywatnej firmie pożyczkowej. Może to rodzić wiele nieporozumień oraz wątpliwości, które zwykle stają się przedmiotem pytań kolejnych klientów.

Trudno się jednak dziwić, że klienci mylą te dwa sposoby finansowania. Banki chcąc rywalizować z firmami pożyczkowymi, oferują szybkie kredyty coraz bardziej podobne do pożyczek. Różni je jednak wiele, a w szczególności warunki, których spełnienie jest potrzebne, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Banki prawie zawsze wymagają od swoich klientów lepszej sytuacji finansowej, która wyraża się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Nawet jeśli bank nie wymaga zaświadczenia o zarobkach, nie oznacza to, że może się o niego starać ktoś, kto takich zarobków nie ma.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – czy jest możliwy?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń rzeczywiście je możliwy. Niestety nie jest jednak dostępny dla każdego. Jak banki weryfikują klienta, skoro nie musi on dostarczać żadnych zaświadczeń na temat swojego wynagrodzenia?

Banki, a także często instytucje pożyczkowe bazują na tak zwanym oświadczeniu klienta. W formularzu online lub wniosku o kredyt każdy musi zadeklarować otrzymywane wynagrodzenie. Skłamanie w tym zakresie wiąże się z przykrymi konsekwencjami, dlatego tak istotne jest, aby podać prawdziwe dane. Bank ufa więc klientowi, ale jednak w ograniczonym zakresie. Sprawdza go bowiem również w inny sposób.

Część banków przyzna kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach jedynie klientom, którzy prowadzą u nich rachunek osobisty. Takie banki mają bowiem stały dostęp do informacji o zarobkach oraz wydatkach klientów. Nie muszą prosić o żadne zaświadczenia, gdyż rachunek ten skutecznie zastępuje informacje od pracodawcy.

To jednak niejedyny aspekt sytuacji finansowej klienta, jaki sprawdza bank. Banki korzystają bowiem ze specjalnych baz informacji gospodarczej, w których można dowiedzieć się wiele na temat aktualnie zaciągniętych zobowiązań oraz historii spłat poprzednich kredytów lub pożyczek. Instytucje te wiedzą więc nie tylko, ile aktualnie zarabiasz oraz wydajesz, ale również jak wielu masz wierzycieli oraz jak dobrze radzisz sobie ze spłacaniem pożyczonych środków. To wszystko powoduje, że dodatkowe zaświadczenie od pracodawcy nie jest już potrzebne.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – kalkulator

Niekiedy kredyty gotówkowe bez zaświadczeń udzielane są tylko do jakiejś konkretnej kwoty. Jeśli chcesz ubiegać się o większą pożyczką, niezbędna może okazać się wizyta w banku. Zanim więc podejmiesz decyzję o szybkim kredycie, zastanów się, czy taka oferta Cię satysfakcjonuje. Pomocny w tym okaże się na pewno kalkulator, z którego dowiesz się, jak wiele kredyt kosztuje, to znaczy jak wiele musisz zwrócić do banku wraz z odsetkami.