Browse By

Jak ważny jest nasz wygląd w biznesie?

Nawet jeśli sami do tej pory nie przywiązywaliśmy zbyt dużej wagi do naszego wyglądu- wszędzie, gdzie się pojawiamy jesteśmy oceniani przez pryzmat tego, jak się prezentujemy. W końcu, tak jesteśmy skonstruowani, że to pierwsze wrażenie może bardzo mocno rzutować na późniejsze relacje.

Mężczyzna z pięknymi włosami na konferencji

Dlatego też w przypadku, kiedy często w naszej pracy mamy do czynienia z klientami, kontrahentami czy parterami biznesowymi- powinniśmy o swój wygląd zadbać w szczególny sposób. Jeśli czynimy przygotowania na konferencje, czeka nas ważny wyjazd, delegacja czy szkolenie- również postarajmy się zadbać o swój wygląd tak, aby działał na naszą korzyść i dodawał nam pewności siebie. Z tego względu, wszelkie pojawiające się problemy najlepiej zacząć rozwiązywać od razu. Jeśli więc zauważymy, że ilość wypadających włosów się u nas nagle zwiększyła- najlepiej od razu podjąć działanie tak, aby zaradzić problemowi na czas.

Dlaczego warto udać się do trychologa?

Nawet jeśli niespecjalnie lubimy chodzić po lekarzach – trycholog kraków jest specjalistą, którego pomoc może okazać się nieoceniona. Oczywiście, możemy na początku sami spróbować zaradzić wypadaniu włosów poprzez lepsze odżywianie się oraz stosowanie specjalistycznych preparatów, które mogą zaradzić utracie włosów. Znajdziemy ich na rynku bardzo wiele i będą się one charakteryzowały różnym poziomem skuteczności. Jeśli jednak będziemy widzieć, że nie przynosi to pożądanego rezultatu- czas umówić się na wizytę, gdyż tak naprawdę wypadanie włosów u mężczyzn może mieć wiele przyczyn.

Może być na przykład efektem działania testosteronu, który bardzo mocno osłabia cebulki włosowe, sprawia, że włosy stają się bardzo cienkie, delikatne i łamliwe, aż w końcu zaczynają szybko wypadać. Diagnostyka powinna objąć sprawdzenie tego, co dzieje się ze skórą głowy. Wówczas można dobrać właściwą terapię, aby potem móc ocenić jej skuteczność w czasie. Warto też mieć świadomość tego, że czasem mówi się o istnieniu tak zwanego „genu łysienia”, a więc o dziedziczności tendencji do wypadania włosów.