Browse By

Kiedy monitor do grania 27 cali to dobry wybór dla gracza?

Wybór odpowiedniego monitora do gracza może wydawać się mało istotny, szczególnie jeśli musi zastanowić się jeszcze nad innymi podzespołami do komputera. Jednak nie daj się zwieść — monitor również ma znaczenie! A jednym z najchętniej wybieranych ze wszystkich jest monitor do grania 27 cali. Dlaczego to popularny model na rynku? Czy jego rozmiar tak samo dobrze sprawdza się podczas grania, jak i w korzystaniu z komputera na inne sposoby? Sprawdź, kiedy warto sięgnąć po monitor o przekątnej 27 cali.

Jaką przewagę nad innymi modelami daje monitor 27 cali?

Ile cali monitor do grania powinien mieć? Na to pytanie nie ma łatwej ani jednoznacznej odpowiedzi. Prawda jest taka, że wielkość monitora do grania (innymi słowy: liczba cali) powinna być zależna od ilości wolnej przestrzeni na biurku, upodobań i przyzwyczajeń gracza oraz budżetu, jakim dysponuje. Wielu graczy szuka kompromisu pomiędzy niezbyt drogim sprzętem a dość spory, funkcjonalnym ekranem o dobrej szczegółowości obrazu. Świetnym rozwiązaniem staje się w takiej sytuacji monitor do grania 27 cali.

Monitory LCD o przekątnej 27” to modele polecane do grania, do pracy, oglądania filmów, a nawet codziennego przeglądania internetu. Są po prostu bardzo funkcjonalne, dzięki czemu znajdują zastosowanie w domu i w biurze. Pozwalają nie tylko osiągnąć ogromną przyjemność z grania, ale i nie zajmują aż tyle miejsca na biurku — bardzo dobrze pasują także do małych przestrzeni.

Gamingowy monitor 27 cali — jakie produkty są dostępne w sprzedaży?

Wybierając monitor do grania, warto wziąć pod uwagę nie tylko samą wielkość ekranu, ale również inne parametry, które mogą okazać się decydujące podczas rozgrywki lub wpływać na wygodę podczas korzystania z monitora. Przykładowo, monitory 27 cali są dostępne w wersji z zakrzywionym ekranem, który nieco ogranicza pole widzenia dla postronnych obserwatorów, ale za to gwarantuje efekt całkowitego zanurzenia podczas grania.

Inne monitory, które koniecznie musisz wziąć pod uwagę, to modele z dodatkowym wsparciem, czyli synchronizacją obrazu przygotowywanego przez kartę graficzną  z efektem prezentowanym na ekranie. Takie rozwiązanie pozwala zapobiec zjawisku tearingu (rozrywania ekranu) oraz klatkowania, które pojawiają się w przypadku zbyt wolnego, jak i zbyt szybkiego odświeżania obrazu. W przypadku synchronizacji jest parę technologii do wyboru w zależności od wybranego producenta.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej karty graficznej, dużej kostki RAM i wydajnego procesora to nie wszystko. Prawdziwą przyjemność z grania uzyskasz, dopiero gdy wybierzesz odpowiedni gamingowy monitor do kompletu. A monitor do grania 27 cali właśnie taki  jest. Jego rozmiar zapewnia wczucie się w akcję i fabułę gry, a jednocześnie nie zajmuje aż tyle miejsca w porównaniu z jego większymi odpowiednikami.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.