Browse By

Fotel gamingowy – weź te parametry pod uwagę przed zakupem!

Wybór fotela gamingowego może przysporzyć trochę problemów, ponieważ nim go kupimy, powinniśmy dopasować pod wieloma względami. Jakimi? O tym właśnie napiszemy w poniższym artykule!

Pomyślmy o swojej wygodzie

W pierwszej kolejności pomyślmy o własnej wygodzie, bo jeśli jesteśmy zapalonymi graczami (a jak szukamy fotela gamingowego to na pewno!) to możemy być pewni, że spędzimy w nim długie godziny. I nie chodzi tu tylko o komfort, ale też o trzymanie prawidłowej pozycji siedzenia, co wpływa pozytywnie na zdrowie i dobrą kondycję. Kupując krzesło gamingowe w sklepie imbaseat.com masz pewność, że takie ono właśnie będzie, a więc niezwykle wygodne i przystosowane do pozycji siedzącej przez dłuższy czas.

Materiał wykonania – co jest do wyboru?

Jak widać, wygoda użytkowania jest najważniejsza, więc trzeba dopasować fotel gamingowy idealnie do własnych potrzeb. Inne czynniki też są jednak bardzo ważne, dotyczą między innymi materiału, z jakiego wykonany jest fotel. W zdecydowanej większości dostępne są dwie opcje – skóra ekologiczna i skóra naturalna. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, więc nim zdecydujemy się na jakąś opcję, dowiedzmy się o nich najważniejszych informacji. Warto też pamiętać, że poza wymienionymi skórami oferowane są też fotele z licowej skory naturalnej, lecz to dość drogie rozwiązanie.

Opcje regulacji – dlaczego są tak ważne?

Fotele gamingowe różnią się od standardowych foteli pod wieloma względami. Wśród najważniejszych różnic na uwagę szczególnie zasługują szerokie opcje regulacji różnych rzeczy, tzw. rozbudowany mechanizm TILT. Sprawdźmy to przed kupnem, oceniając takie czynniki jak wysokość, kąt nachylenia, ruchome podłokietniki itp.

Pianka i jej gęstość – o czym pamiętać?

To czynnik, który z jednej strony jest bardzo ważny, a z drugiej niewiele osób zwraca na niego uwagę. Jest to ważne, jeśli zastanowimy się nad budową fotela gamingowego. Przez to, że w zdecydowanej większości mają proste oparcia, nie są w stanie wspierać odcinka lędźwiowego. Z tego względu nie mogą być twarde na oparciu. To właśnie z tego powodu pianka i jej gęstość ma tu tak ogromne znaczenie. Powinna być odpowiednio miękka, żeby idealnie dopasowała się do pleców. Najlepsze wartości rozpoczynają się od 30kg/m3.

Kółka – ważniejsze niż się wydaje

Ten parametr jest często (jeśli w ogóle) oceniany na samym końcu, bo może nie ma tak wielkiego znaczenia w kontekście grania, ale już w innym aspekcie – trwałości, zdecydowanie tak. Powinny być więc one wykonane z takiego materiału, który jest i wytrzymały, i nie rysuje podłogi. Niezbyt dobre są kółka plastikowe, niezbyt trwałe, a jednocześnie mogące pozostawiać ślady na posadzce. Lepsze są kółka gumowe lub kauczukowe, a najlepsze kółka z nylonu powlekanego poliuretanem.

Biorąc te czynniki pod uwagę na pewno uda nam się kupić porządny fotel gamingowy. Wysokiej jakości krzesła do gry oferuje IMBA Seat. Zapraszamy!