Browse By

Płyta połączona z okapem – odkryj innowacyjne rozwiązanie do swojej kuchni

Co zrobić, by gotowanie w Twojej nowej kuchni było jeszcze łatwiejsze? Postaw na płytę połączoną z okapem i ciesz się wyjątkowym komfortem, jaki przyniesie Ci zsynchronizowana współpraca obydwu urządzeń.

Wybierz inteligentne sprzęty i oszczędzaj czas

Płyta połączona z okapem umożliwia szybsze i łatwiejsze gotowanie, po którym pozostaje nam mniej sprzątania. Wyciąg połączony z płytą indukcyjną przy pomocy technologii Bluetooth jest w stanie automatycznie dopasować swoje ustawienia do sposobu działania kuchenki, by efektywnie pozbywać się z naszej kuchni oparów, nieprzyjemnych zapachów czy drobinek tłuszczu, nie zużywając przy tym nadmiernych ilości energii elektrycznej. W ten sposób okap staje się praktycznie bezobsługowy, a Ty każdego dnia możesz czerpać czystą radość z przygotowywania swoich ulubionych dań.

Kitchen Connect

Kitchen Connect

OKAPY WYSPOWE

Płyta połączona z okapem – jak to działa?

Zestaw płyta + okap, które można ze sobą sparować, składają się najczęściej z kuchenki indukcyjnej i okapu do zabudowy lub wolnowiszącego. W tej kategorii znajdziemy zatem zarówno okapy przyścienne jak i okapy wsypowe, dzięki czemu nowoczesną technologią możemy cieszyć się bez względu na układ kuchennej zabudowy czy specyfikę pomieszczenia. Szczególnie że z urządzeń tych najczęściej możemy korzystać w trybie wyciągu albo – po zastosowaniu odpowiednich filtrów – pochłaniacza, dzięki czemu nie musimy martwić się o konieczność podłączenia okapu do wentylacji.

Pracą sparowanych urządzeń możemy zarządzać na trzy sposoby. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • tryb automatyczny – w którym działanie okapu i płyty jest w pełni zintegrowane. Okap automatycznie dobiera prędkość pracy wentylatora do intensywności, z jaką korzystamy z kuchenki,
  • tryb półautomatyczny – w którym płyta uruchamia wcześniej wskazany przez nas stopień mocy okapu,
  • tryb manualny – w którym okapem sterujemy w tradycyjny sposób. Ustawienia jednak możemy wprowadzać na panelu dostępnym na płycie.
Kitchen Connect

Kitchen Connect

OKAPY DO ZABUDOWY

Skuteczne filtrowanie – jak wybrać okap Bluetooth?

Nowoczesne kuchnie są otwarte na innowacyjne rozwiązania. Wciąż jednak liczy się w nich funkcjonalność, a sprzęty AGD, które do nich wybieramy, mają zapewnić nam komfort. Zwłaszcza jeżeli mówimy o okapie. Aby był on w stanie efektywnie pozbywać się z pomieszczenia oparów i zatrzymywać rozprzestrzenianie się zapachów, musi cechować go wysoka wydajność. To wyjątkowo ważne w kuchniach otwartych, gdzie rzeczywista powierzchnia pomieszczenia jest znacznie większa, niż przestrzeń, którą zajmuje kuchnia. Szerokość okapu powinna być z kolei dopasowana do szerokości płyty, tak by wyciąg swoim zasięgiem mógł objąć całą powierzchnię płyty. Praktyczną funkcją w większych kuchniach jest także Tryb Turbo, czyli tzw. czwarty bieg, po uruchomieniu którego okap przez jakiś czas pracuje z maksymalną mocą. Przydaje się głównie podczas smażenia, ale i przyrządzania potraw o intensywnym zapachu.