Browse By

Wirtualna centrala telefoniczna – poznaj jej funkcjonalność!

Centrala telefoniczna to rozwiązanie od lat wykorzystywane głównie w świecie biznesu. Dzięki niej możliwe jest kompleksowe zarządzanie komunikacją głosową w firmie oraz znaczne usprawnienie przepływu informacji. W dzisiejszych czasach prawdziwe triumfy święci jednak wirtualna centrala telefoniczna, której działanie opiera się na chmurze oraz łączu internetowym. Jakie funkcje oferuje wirtualna centrala telefoniczna i czym góruje nad tradycyjną centralą analogową?

Centrala telefoniczna w biznesie wczoraj i dziś

Dawniej wszystkie centrale telefoniczne kojarzyły się z siecią telefonów stacjonarnych, okablowaniem oraz licznymi problemami związanymi z ich funkcjonowaniem. Wiele firm, aby zapewnić sobie stabilność działania całej infrastruktury, musiało zatrudniać sztab specjalistów, który czuwał nad jej właściwym funkcjonowaniem i na bieżąco naprawiał często pojawiające się problemy i usterki. A tych było całkiem sporo, gdyż działanie analogowej centrali telefonicznej było uzależnione głównie od sprzętu oraz elektroniki.

Dziś na szczęście sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Wirtualna centrala telefoniczna do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje bowiem jedynie stabilnego i szybkiego łącza internetowego oraz może być obsługiwana z poziomu dowolnego urządzenia. Z jej funkcjonalności możemy bowiem korzystać na laptopie, tablecie, smartfonie, a także telefonie internetowym. Do jej podłączenia w firmie konieczny jest jedynie wybór operatora, zainstalowanie na wybranych urządzeniach dedykowanej aplikacji oraz jej prawidłowa konfiguracja.

Wirtualna centrala telefoniczna i jej najważniejsze funkcje

Centrala telefoniczna w chmurze oferuje znacznie szerszą funkcjonalność od swojego analogowego odpowiednika. Za jej pomocą możemy bowiem w kompleksowy sposób zarządzać komunikacją głosową w firmie, znacznie podnieść jakość obsługi klientów oraz usprawnić przepływ informacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Jej funkcjonowanie opiera się na telefonii VoIP, gdyż wszystkie połączenia wychodzące i przychodzące realizowane są za pomocą łącza internetowego.

Wirtualna centrala telefoniczna oferuje takie funkcje, jak m. in. nagrywanie rozmów, kolejkowanie połączeń, przekierowywanie rozmów na wybrane numery, historię połączeń, raportowanie oraz wiele innych. Dużym atutem wirtualnej centrali telefonicznej jest także możliwość podłączenia do niej dowolnego numeru komórkowego lub stacjonarnego, a także korzystanie z numerów zaczynających się od 0-800 oraz numerów przypisanych do wybranej lokalizacji geograficznej.

W jaki sposób założyć wirtualną centralę telefoniczną w firmie?

Podłączenie wirtualnej centrali telefonicznej jest bardzo proste. Użytkownicy nie muszą kupować dedykowanego do jej obsługi sprzętu ani zatrudniać sztabu specjalistów. Wirtualna centrala telefoniczna może być bowiem użytkowana z poziomu dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Wystarczy zainstalować na nim aplikację operatora oraz skonfigurować ją dostosowując jej funkcjonalność do swoich potrzeb.

Operatorzy oferujący usługę wirtualnej centrali telefonicznej nie wymagają podpisania umowy. Aby zacząć z niej korzystać wystarczy jedynie wybrać dostosowany do swoich potrzeb pakiet i opłacić go. W niektórych przypadkach mamy także możliwość sprawdzenia usługi korzystając z bezpłatnego okresu testowego. Warto to zrobić, aby samodzielnie przekonać się, że wirtualna centrala telefoniczna jest znacznie lepszym, tańszym oraz bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem od jej tradycyjnego analogowego odpowiednika.

Partnerem artykułu jest Dzinga oferująca: wirtualna centrala telefoniczna – więcej na Dzinga.com.