Browse By

Nauka języka angielskiego w domu? Poznaj 5 aplikacji na Twój iPhone, z którymi to możliwe

aplikacje-na-iphoneNauka angielskiego rozpoczyna się w przedszkolach i szkołach już od najmłodszych lat. Co jednak z osobami, które uczyły się innych języków obcych lub po prostu chcą podszkolić nabyte wcześniej umiejętności? Wcale nie musisz spędzać całego dnia nad podręcznikiem i na dodatkowych kursach. Nauka języka angielskiego w domu jest możliwa!

iPhone to urządzenie, z którego korzystasz na co dzień. Dlaczego więc nie wykorzystać jego możliwości do nauki angielskiego? W App Store znajdziesz szereg ciekawych aplikacji pomagających zdobywać umiejętności językowe w mniej konwencjonalnym stylu. Poniżej przedstawiamy 5 propozycji na iPhone, z którymi przygotujesz się do rozmów z obcokrajowcami w szybki, prosty i przyjemny sposób!

Dualingo – nauka przez zabawę jest możliwa!

Dualingo to portal internetowy znany na całym świecie, dostępny także w wersji aplikacji na telefon. Przy pierwszy zetknięciu możesz jasno określić swój cel – czy nauka angielskiego będzie zajmować Ci 5, 10, 15 czy 20 minut dziennie. Tak, wystarczy 5 minut codziennie, by osiągnąć zupełnie nowy poziom językowy.

Dualingo to minigry, które mają pomóc Ci poznać słówka angielskie. Osiągaj kolejne poziomy, zdobywaj nagrody, a wiedza przyjdzie praktycznie sama. 34 godziny spędzone z aplikacją można porównać z semestrem nauki na uniwersytecie. Nauka angielskiego przychodzi znacznie łatwiej, gdy zajmuje tyle, co przejechanie dwóch przystanków autobusem.

Aplikacja jest zupełnie darmowa – weź do ręki swój iPhone i rozpocznij naukę. W polskiej wersji Dualingo oferuje naukę jedynie języka angielskiego. Osoby korzystające z aplikacji in english (czyli wkrótce i Ty) zyskują dostęp do nauki aż 30 języków obcych!

BBC Learning English – naucz się angielskiego i zrób wrażenie w pracy

Gramatyka angielska wciąż stanowi dla Ciebie zagadkę? Chcesz mieć możliwość porozumiewania się na totalnym luzie z innymi pracownikami w firmie? Ściągnij BBC Learning English na swój iPhone 8 Plus i zaczynaj! To oficjalna aplikacja przygotowana przez najpopularniejszego publicznego nadawcę  radiowo-telewizyjnego.

Większość z nas widziała chociaż jeden program przygotowany przez publicystów BBC. Poznaj zupełnie nowy sposób nauki z aplikacją na iPhone. Oglądaj fragmenty wiadomości i programy przygotowane pod kątem poznawania j. angielskiego. BBC Learning English to nie tylko gramatyka angielska, ale także słówka i odpowiednie reagowanie językowe. Wybierz jeden spośród dostępnych kursów i rozpocznij naukę.

Dostępne są programy zawierające różne tryby nauczania: rozmówki angielskie, 1- i 6-minutowe kursy, a także wersje skierowanie do osób rozwijających umiejętności na potrzeby pracy. Aplikację BBC Learning English możesz pobrać za darmo zarówno z App Store, jak i z Google Play.

Quizlet – poznaj angielski z fiszkami

Są różne sposoby, by samodzielna nauka angielskiego była skuteczna. Bardzo dużą popularnością cieszą się fiszki. To prosty sposób dla osób chcących opanować podstawy, ale także dla użytkowników, zainteresowanych powtórką z poznanego już materiału. Jeśli fiszki to Twój wybór, koniecznie ściągnij na swój iPhone aplikację Quizlet.

Ponad 50 milionów użytkowników na całym świecie zdecydowało się na ten sposób nauki. Prosta aplikacja, podobnie jak Dualingo, uczy bawiąc. Tryb pisania, uczenia się czy nauka poprzez grę? Sam wybierz – Quizlet daje Ci wiele możliwości. Możesz stale monitorować swoje postępy oraz poprawność odpowiedzi. Osoby, które czują, że słownik angielski nie kryje przed nimi tajemnic mogą nie tylko korzystać z dostępnych fiszek, ale także tworzyć własne.

Voscreen – nauka przy oglądaniu wideo

Dla fanów kina znajdzie się także jest sposób, by nauka języka angielskiego w domu była prosta i przyjemna. Masz już pewne podstawy angielskiego i chcesz rozszerzyć swój zasób słownictwa czy poprawić gramatykę? Voscreen – to aplikacja właśnie dla Ciebie. Nauka z Voscreen odbywa się poprzez fragmenty filmów, dokumentów oraz teledysków. Pozwala na naturalne obcowanie z językiem, co skutecznie przekłada się na poziom zdobywanych umiejętności.

Voscreen możesz ściągnąć zarówno na swój iPhone 8 Plus, jak i na iPhone swojego dziecka. Aplikacja została zoptymalizowana pod kątem potrzeb różnych grup wiekowych. Wybierz stopień trudności zadań: od podstawowego do zaawansowanego.  20 minut dziennie – tyle potrzebujesz by Voscreen pomogło Ci opanować angielski w oczekiwanym stopniu.

Netflix – połącz naukę z popołudniowym wypoczynkiem

Ok, nie każdy ma ochotę poświęcać nawet 5 minut dziennie na naukę obcego języka. Praca, dom, dzieci – zawsze znajdziesz jakąś wymówkę. Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które połączy przyjemne z pożytecznym. Nie musisz instalować dodatkowych aplikacji na iPhone 8 Plus, wystarczy że masz aplikacje Netflix.

Możesz zastanawiać się, jak internetowa wypożyczalnia wideo stanie się sposobem na naukę angielskiego w domu. Już śpieszymy z odpowiedzią! Większość dostępnych filmów i seriali jest w języku angielskim. Wystarczy, że wyłączysz polskie napisy czy lektora i zastąpisz je napisami po angielsku. W zależności od swojego poziomu zaawansowania możesz modyfikować podpowiedzi. Zrelaksuj się wieczorem przy ulubionym serialu, jednocześnie ćwicząc znajomość języka angielskiego.

Zaciekawiły Cię nasze propozycje? Nie masz pewności, czy aplikacja na telefon będzie działała na Twoim urządzeniu?  Sprawdź całą ofertę na telefony Apple w eMAG, a na pewno znajdziesz odpowiedni model.