Browse By

Jak Samsung A7 wypada na tle innych Samsungów?

telefon samsung galaxy a7

Galaxy A7 to jedna z ciekawszych premier 2018 roku. Samsung postarał się zrealizować bardzo trudne zadanie, proponując klientom dobry telefon w rozsądnej cenie. Zabieg ten spowodował lawinę porównań z flagowcami serii S – najnowszym modelem S10, lecz również jego nieco starszymi wcieleniami – S8 i S9. Sprawdźmy, jak A7 wypada na ich tle.

Samsung A7 – design

Patrząc na telefon Samsung A7, od razu dostrzeżemy, że nie jest to telefon flagowy. Widać to chociażby ze względu na szerokie ramki. Zaletą są jednak żywe, atrakcyjne kolory obudowy (niebieski, różowy, złoty), dostępne obok standardowej czerni. Samsungi Galaxy S8, S9 i S10 sprawiają wrażenie elegantszych, ale – wizualnie – A7 to bardzo udany telefon.

Samsung A7 – ekran

Samsung słynie z produkcji rewelacyjnych wyświetlaczy. Nie inaczej jest w przypadku modelu A7, który wyposażono w duży (6 cali) ekran wykonany w technologii Super AMOLED. Flagowe telefony z serii wykonano w dokładnie tej samej technologii. Ze względów estetycznych zaletą Samsunga A7 może być też brak charakterystycznego „notcha”, czyli wycięcia w górnej części ekranu.

Samsung A7 – aparat

Aparaty nie są zwykle atutem telefonów z tej półki cenowej. Samsung A7 udowadnia, że wcale nie musi tak być. Z tyłu znajdziemy trzy obiektywy: standardowy (24 MP, f/1.7), szerokokątny (5MP, f2.2) i ultraszerokokątny (8 MP, f/2.4), z przodu zaś bardzo dobry aparat do selfie (24 MP f/2.0, 26 mm). Z Galaxy A7 w ręku nagramy też filmy w rozdzielczości Full HD. W telefonach flagowych mamy zwykle do czynienia z lepszymi aparatami, lecz kosztują one znacznie więcej. O jakość zdjęć w A7 nie musimy się martwić.

Funkcje audio

Samsung A7 ma tradycyjne gniazdo słuchawkowe, dzięki czemu, w przeciwieństwie do niektórych flagowców, nie musimy nosić przy sobie uciążliwych przełączek. Nie zawiedziemy się też, korzystając z wbudowanego głośnika, który jest bardzo solidny i donośny. Dzięki 64 GB pamięci wbudowanej możemy przechowywać na urządzeniu ulubione pliki muzyczne lub filmy. Pamięć łatwo rozszerzymy też za pomocą dodatkowej karty microSD.

W skrócie

Cena rynkowa Samsunga Galaxy A7 wynosi obecnie ok. 1000 zł. To niedużo jak za telefon renomowanego producenta. Wybierając Samsunga, możemy być pewni, że nakładka na system Android będzie intuicyjna w obsłudze i wolna od błędów. Z drugiej strony nie kupujemy telefonu flagowego, więc specyfikacja modelu A7 może, w wielu miejscach, ustępować parametrom najnowocześniejszych telefonów dostępnych na rynku. W tej cenie otrzymujemy dobry aparat, rewelacyjny wyświetlacz i przyjemny dla oka design.