Browse By

iPhone 12: jakie mamy informacje na temat nadchodzącej premiery?

W świecie smartfonów nie ma drugiej marki, która potrafiłaby budzić emocje tak duże jak Apple. Zapowiedzi kolejnych iPhone’ów zawsze prowokują dyskusje – i nic w tym dziwnego, bo projektanci telefonów z nadgryzionym jabłuszkiem wiedza jak zaskoczyć. A że już wkrótce na rynek mają trafić nowe modele, postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co już o nich wiadomo.

Cztery wersje, czyli każdy dostanie swojego iPhone’a

Już na starcie istotna informacja. Okazuje się, że iPhone 12 powstanie w aż czterech wariantach. A właściwie w co najmniej czterech, ale o tym za chwilę. W tej czwórce można wyróżnić dwa modele budżetowe, dzięki którym Apple chce trafić do większego grona odbiorców oraz kolejne dwa modele dla użytkowników oczekujących maksimum możliwości.

W segmencie budżetowym pojawią się telefony iPhone 12 (bez dopisu) oraz 12 Max, które będą miały przekątne ekranu odpowiednio 5,7 oraz 6,1 cala. Z kolei iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max zostaną wyposażone w wyświetlacze odpowiednio 6,1 i 6,7 cali. Informacja ta jest o tyle ciekawa, że choć Pro Max zachęci wszystkich, którzy preferują odpowiednich rozmiarów ekran, to najtańszy model może zaciekawić tę grupę użytkowników, która preferuje poręczność – a wbrew pozorom nadal może to być dla niektórych istotną sprawą.

Jakość ekranu w iPhone 12

Projektanci z Apple oczywiście zadbali o kwestie multimedialne. Ekran we wszystkich wariantach iPhone 12 będzie wykonany w technologii OLED. Rozwiejmy przy tym wszelkie wątpliwości – dotyczyć to będzie także wariantów tańszych.

A co ze zdjęciami?

Skoro mowa o multimediach, wspomnijmy od razu także o aparatach wbudowanych w iPhone 12. Tu również Apple zadbało o to, aby ich telefony zasługiwały na wszelkie pochwały.

Aparaty w iPhone 12 mogą pochwalić się trzy- i pięciokrotnym zoomem optycznym, a zarazem ponad dziesięciokrotnym zoomem cyfrowym. To jednak nie wszystko! Wbudowano w nie tryb nocny. We wszystkie – także w ten szerokokątny i w kamerę przednią.

LiDAR w iPhone 12

Ciekawostką jest fakt, ze w nowych iPhone’ach zastosowana będzie technologia LiDAR. Czemu warto o tym wspominać? Ponieważ powiększa ona możliwości korzystania z rzeczywistości rozszerzonej.

Procesor i pamięć

Nie można zapomnieć również o „wnętrznościach” nowych iPhone’ów. Znajdzie się w nich procesor Apple A14, wykonany w technologii 5 nm. Całość, w zależności od modelu, zostanie wyposażona w od 4 do 6 GB RAM oraz w co najmniej 128 GB przestrzeni dyskowej (w modelach budżetowych rozszerzanej do 256 GB, w Pro – aż do 512 GB.

Co z 5G?

Wspomnieliśmy na początku artykułu, że iPhone 12 będzie dostępny w co najmniej czterech wariantach. Doprecyzujmy, o czym mowa. Owe cztery modele będą wspierać technologię 5G. Krążą jednak pogłoski, iż być może pojawią się dwie dodatkowe wersje iPhone 12, pracujące jedynie w 4G, ale za to będące tańsze od modeli standardowych.

Ile będzie kosztować iPhone 12?

Spodziewana cena to od 3300 zł za model podstawowy i 3600 zł za 12 Max, przez 5000 za 12 Pro, aż do 5500 za wariant Max Pro. Teoretycznie. W praktyce może to jeszcze ulec zmianie.

Kiedy można się spodziewać nowego iPhone’a?

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w sprzedaży może się on pojawić już we wrześniu. Czekamy niecierpliwie, bo zapowiada się naprawdę ciekawie.