Browse By

Na siedząco i na stojąco – ergonomiczne biurko

główne_20200810233644_57e1d1434c5ba514f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c4870267cd49e48c650bf_1280.jpgSiedzenie w jednej pozycji przez 8 godzin w pracy nie sprzyja naszemu kręgosłupowi. Niestety w dzisiejszych czasach taki tryb pracy jest powszechny. Możemy jednak temu zaradzić dopasowują fotel i biurko tak, aby były jak najbardziej ergonomiczne i wygodne do pracy.

  1. Biurko regulowane – nowy wymiar pracy
  2. Pracuj na stojąco dzięki możliwościom regulowanego biurka
  3. Ergonomiczne biurko – co kryje się w ergonomii?
  4. Wysokość biurka – zrób to dobrze

Biurko regulowane – nowy wymiar pracy

Regulowane biurko to nowy wymiar i komfort pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dostosować biurko do optymalnej wysokości dla każdego. Niezależnie czy będzie to osoba dorosła podczas pracy, czy dziecko, które w zaciszu domowym odrabia lekcje, bawi się, czy rysuje. Nowoczesne biurka regulowane i ciekawe rozwiązanie oferuje Fly-Desk.com W ich ofercie znajdziesz szeroki wybór biurek regulowanych, a także biurka klasy premium. Czyli biurka regulowane elektrycznie. Stelaże w biurkach od Fly-Desk,com regulowane są za pomocą specjalnego mechanizmu. Dzięki czemu z biurkiem nie trzeba się siłować, żeby je wyregulować.

Nieprawidłowa postawa podczas pracy przy biurku sprzyja powstawaniu różnych schorzeń kręgosłupa. W tym jego skrzywień i powstawanie tzw. potocznie garba. Wszytko to, to konsekwencje powstałe w wyniku niedopasowanych mebli biurowych. Żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób kręgosłupa, należy bardzo rozsądnie dobrać biurko do pracy. Zakup regulowanego biurka to bardzo dobry pomysł, choć na początku może być kosztowny, to w dłuższej perspektywie wychodzi taniej niż cykliczna zmiana biurka.

Pracuj na stojąco, dzięki możliwościom regulowanego biurka

Warto rozważyć tryb pracy na stojąco, chociażby z uwagi na zdrowie naszego kręgosłupa. Siedzący tryb pracy nie jest dla nas najlepszy. Biurko do pracy na stojąco jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Regulowane biurko to połączenie zwykłego biurka z mechanizmem regulującym wysokość blatu. W krajach skandynawskich praca na stojąco jest tak powszechna, że stała się swego rodzaju standardem. Warto brać przykład ze skandynawskich sąsiadów, bo praca na stojąco wpływa na komfort pracy i jej efektywność. Ergonomiczne biurko do pracy na stojąco umożliwia regulację wysokości, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do wzrostu. Ważne jest również to, że wysokość biurka regulowanego możemy dobrać do indywidualnych potrzeb, a także specyfiki pracy. Praca za biurkiem powinna być w komfortowych warunkach, a meble i pozostałe wyposażenie powinno być ustawione, w jak najbardziej ergonomiczny sposób. Większość lekarzy chyba zgodzi się również ze stwierdzeniem, że powinniśmy pracować zmiennie. Czyli raz na siedząco, a raz na stojąco. Taka konfiguracja umożliwia utrzymanie krążenia krwi na optymalnym poziomie, a także jest zbawienne dla naszego kręgosłupa.

Ergonomiczne biurko – co kryje się w ergonomii?

Ergonomia to nic innego, jak dostosowanie miejsca i przestrzeni pracy tak, aby praca była komfortowa i wydajna. Zatem biurko ergonomiczne to takie, które maksymalnie umożliwia pracę w komfortowych warunkach i jest dopasowane do osoby, która przy nim siedzi. Takie biurko znajdziesz na Fly-Desk. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się biurka elektroniczne. które mają regulowaną wysokość blatu. Dzięki czemu z łatwością dopasujesz biurko wzrostu osoby dorosłej, czy wzrostu dziecka. Na Fly-Desk.com oferta biurek jest bardzo różnorodna, dzięki temu wybierzesz takie, które będzie najbardziej odpowiadało Twoim indywidualnym potrzebom. Zarówno tym wizualnym, jak i pod względem ergonomii. Jak dobre biurko, to i fotel powinien być dopasowany. Dlatego nie zapomnij, że fotel również ma ogromny wpływ na jakość pracy, a przede wszystkim na pozycję kręgosłupa. Dobrze dobrany fotel do biurko to gwarancja komfortowej pracy i zdrowego kręgosłupa.

Wysokość biurka – zrób to dobrze?

Kupiłeś regulowane biurko do pracy? To wiedz, że samo w sobie jeszcze nie gwarantuje Ci komfortowej pracy. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że mimo regulacji wysokości biurka musisz być ona jeszcze optymalnie dobrana do Twojego wzrostu. Sama w sobie wysokość biurka nic nie gwarantuje. Tylko taka konfiguracja zapewni Ci wygodę podczas pracy i wykorzystać funkcję biurka w pełni.

Jaka powinna być pozycja do pracy przy biurku? Naturalna, tak mówi każdy lekarz. Zdrowa praca, to naturalna pozycja kręgosłupa podczas pracy. Sprawdźmy zatem, czym według definicji jest naturalna pozycja. W łatwy sposób możemy przedstawić to tak, że kąt zgięcia pomiędzy przedramieniem, a ramieniem powinien być kątem prostym. Jedna z metod natomiast sugeruje, że blat biurka powinien znajdować się ok. 3 cm wyżej, niż łokcie osoby pracującej przy biurku. Jak zatem w prosty sposób dostosować wysokość biurka do wzrostu? Wystarczy, że od swojego wzrostu odejmiesz 100 cm i zostawisz ok. 10 cm zapasu. Czyli osoba o wzroście 170 cm powinna mieć biurko o wysokości ok. od 72 do 75 cm. Natomiast osoba ze wzrostem 180 cm i powyżej wysokość blatu powinna mieć w granicach od 80 do 85 centymetrów.