Browse By

AppGallery to Sklep Play od Huawei – jak wygląda korzystanie na co dzień?

huawei-appgallery-960x632Sklep Play wydaje się podstawą dla każdego smartfona z Androidem. Jednak to nieprawda. Android to otwarty system, więc marketów z aplikacjami może być od groma. AppGallery jest jednym z nich i jest to akurat propozycja Huawei w ramach HMS, czyli Huawei Mobile Services. Jest on równie legalny, co propozycja Google, więc czemu z niego nie korzystać?

AppGallery jest Sklepem Play, ale z nieco inny podejściem

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że AppGallery to nie jest nowość. Sklep Huawei istnieje od lat. Teraz tylko zdobywa ogromną popularność za sprawą bycia podstawowym marketem dla urządzeń z Państwa Środka. To właśnie w AppGallery znajdziecie gry i programy do pobrania na swoje smartfony oraz tablety od Huawei. Naturalnie nie jest to jedyne źródło, bo Android ma od groma źródeł aplikacji. Niemniej AppGallery jest tym podstawowym.

AppGallery stawia na bezpieczeństwo użytkowników

Sklep Huawei z aplikacjami głośno mówi o swoim 4-stopniowym poziomie zabezpieczeń. Aplikacje dostępne w AppGallery są sprawdzane pod takimi kątami, jak kontrola ochrony prywatności, skanowanie luk w zabezpieczeniach i wykrywaniu złośliwych algorytmów. Na deser pojawia się ręczna weryfikacja autorów aplikacji. Tym samym możemy mieć pewność, że AppGallery to bezpieczne miejsce do pobierania gier i programów.

Sklep Play nie daje Ci tylu nagród, co AppGallery

Huawei, chcąc zachęcić do korzystania z ich sklepu z aplikacjami, oferuje wiele nagród. Te mają przyciągnąć zainteresowanie nie tylko osób, które będą pobierać, ale również wgrywać swoje gry i programy. Mówiąc w skrócie, można zarobić tylko przez to, że korzysta się z AppGallery. Pisanie komentarzy, weryfikowanie tych najlepszych aplikacji może dawać punkty, które możemy wymienić na darmowe miejsce w chmurze Huawei, jak i na zakupy płatnych aplikacji. Możliwości jest naprawdę wiele, a producentowi nie brakuje kreatywności w tworzeniu kolejnych konkursów.

AppGallery na co dzień dba, abyś korzystał z aktualnych wersji aplikacji

Aktualizacje są równie ważne, co sprawdzone źródła dla aplikacji. Dlatego AppGallery nie zapomina o tym, aby stale sprawdzać, czy gry i programy, które masz zainstalowane na swoim smartfonie, są w możliwie najnowszej wersji. Automatyczne aktualizacje oraz menedżer instalatorów to kolejne dodatki, które powinny zostać docenione przez użytkowników AppGallery. Naturalnie nie zapomniano też informacji o koncie, płatnościach oraz Listy Życzeń, gdzie możemy poprosić o brakujące aplikacje.