Browse By

Ulotki reklamowe – czy są skuteczną formą reklamy?

Reklama jest podstawą działania każdego biznesu, bez względu na jego profil. Aby reklama przebiegała skutecznie i sprawnie, konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów reklamowych. Jednym z przykładów takich materiałów są ulotki reklamowe. Jaka jest ich skuteczność? Kiedy warto je stosować?

Ulotki reklamowe – jakie mają znaczenie dla rozwoju firmy?

Nie jest tajemnicą, że obecnie prym wiedzie biznes online. Mówiąc o reklamie, na myśl od razu przychodzą nam wszelkie działania w zakresie marketingu internetowego. Rzeczywiście, mnóstwo firm przeniosło swoją działalność do internetu, jednak znaczenie ulotek reklamowych jako formy promocji usług wcale nie straciły na swojej wartości. Ulotki najczęściej stosowane są podczas różnego rodzaju happeningów i wydarzeń promocyjnych. Dzisiaj z ulotek korzystamy w mniej nachalny sposób – niekoniecznie wręczamy je każdemu przechodniowi, jednak możemy dodawać je np. do przesyłek dla klientów. Taki mały detal sprawi, że klient poczuje się ważny i jest duża szansa, że wróci i ponownie skorzysta z naszych usług.

Ulotki składane- kiedy warto je stosować?

Ulotki składane mają zwiększoną przestrzeń przeznaczoną do nadruku treści, dzięki czemu możemy zawrzeć na nich więcej interesujących dla klienta informacji. Dużą zaletą ulotek jest ich niska cena, a także uniwersalność zastosowania. Na takiej ulotce można np. zawrzeć kod promocyjny do wykorzystania przy następnej transakcji, kupon rabatowy do wycięcia i wykorzystania czy informacje o nowym produkcie, który właśnie pojawił się w ofercie. Możliwości są niemal nieograniczone. Ulotki reklamowe drukowane są w różnych technologiach, w zależności od nakładu. Jeżeli nakład jest duży, najbardziej opłacalny jest druk offsetowy. Przy niewielkim nakładzie natomiast bardziej korzystny będzie druk cyfrowy, zachowujący jakość druku offsetowego. Znaczenie ma także rodzaj papieru wykorzystanego przy druku. Grubszy papier to wyższa cena, ale także większa wytrzymałość ulotki i lepszy efekt estetyczny.

Druk ulotek reklamowych – profesjonalnie i szybko

Drukowanie ulotek odbywa się szybko i sprawnie. Zastosowane technologie druku pozwalają na uzyskanie profesjonalnej jakości, co przyciąga potencjalnych klientów. Wystarczy jedynie przesłanie gotowego projektu graficznego- drukarnia zajmie się resztą. W ten sposób powstają banery reklamowe, katalogi klejone, katalogi spiralowane, kalendarze ścienne czy różne typy wizytówek standardowych i innych materiałów reklamowych. Skuteczność ulotek wciąż jest bardzo wysoka, warto więc korzystać z tej opcji promocyjnej.